Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 11:13

autor: Movis

Wieści ze świata (PlayStation 4, Nintendo Switch, Halo Wars 2) 19/10/2017

Dziś piszemy o kompaktowym kontrolerze PlayStation 4, nowościach w aktualizacji systemu konsoli Nintendo Switch i funkcji cross-play w Halo Wars 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Powstaje nowy, kompaktowy kontroler do PS4

Malec „na smyczy”. - Wieści ze świata (PlayStation 4, Nintendo Switch, Halo Wars 2) 19/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
Malec „na smyczy”.

Japoński koncern Sony niedawno poinformował na oficjalnym blogu, że wspólnie z firmą Hori pracuje nad kontrolerem dla młodszych graczy. Owocem kooperacji jest widoczny na zdjęciach Mini Wired Gamepad, świetnie prezentujący się w typowym dla PS4 odcieniu niebieskiego. Pad ma być o 40% mniejszy od standardowego DualShocka 4, a jego płaski design sprawia, że dzieci (i dorośli z niewielkimi dłońmi) nie będą miały najmniejszych problemów z wygodnym dotarciem do wszelkich przycisków. Nie trzeba się też martwić o akumulator, ponieważ urządzenie jest przewodowe (długość kabla to ok. 3 metry).

Taki duży, taki mały może sobie grać. - Wieści ze świata (PlayStation 4, Nintendo Switch, Halo Wars 2) 19/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
Taki duży, taki mały może sobie grać.

Co ciekawe, kontroler nie ma też kosztować kroci, a producent sugeruje cenę 30 dolarów (ok. 107 zł). Zrezygnowano jednak z niektórych funkcji typowych dla klasycznego DualShocka 4, w tym z ekranu dotykowego, światła PS Move, wejścia jack, głośniczka, wibracji i wykrywania wychyleń. Pad ma pojawić się na rynku pod koniec obecnego roku.

Nintendo Switch – aktualizacja systemowa 4.0.0

Wszystkie jednostki mogą już pobierać aktualizację. - Wieści ze świata (PlayStation 4, Nintendo Switch, Halo Wars 2) 19/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
Wszystkie jednostki mogą już pobierać aktualizację.

Po długich oczekiwaniach firma Nintendo wysłuchała użytkowników swojej najnowszej konsoli i wraz z aktualizacją 4.0.0 wprowadziła do systemu parę dość podstawowych udogodnień. Po pierwsze, nareszcie dokonamy transferu kont oraz zapisów gry z jednego Switcha na drugi, co jest pomocne przy zmianach konsoli w razie awarii lub między znajomymi. Po drugie, przytrzymując odpowiedni przycisk będziemy teraz mogli zapisać 30 ostatnich sekund rozgrywki w ramach krótkiego materiału, gotowego do wrzucenia na Facebooka czy Twittera. To miłe rozwinięcie systemu przechwytywania obrazu, który jak na razie dopiero raczkuje (a zapowiadany był od pierwszej prezentacji konsoli). Po trzecie – zmiany w oficjalnym sklepie. Gracze mogą teraz zapłacić za nowe tytuły przedpremierowo oraz przygotować produkcje do zabawy ściągając ją przed „godziną zero”. Z mniejszych nowinek – kanał wieści doczekał się małego liftingu i wprowadzono 12 nowych ikon kont, m.in. z bohaterami The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey.

Halo Wars 2 uzyska wsparcie dla rozgrywek cross-play

To jeszcze nie koniec nowości dla strategii z początku roku. - Wieści ze świata (PlayStation 4, Nintendo Switch, Halo Wars 2) 19/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
To jeszcze nie koniec nowości dla strategii z początku roku.

Halo Wars 2 – kontynuacja RTS-a stworzonego z myślą o padach i konsolach – otrzyma niedługo parę nowych elementów. W oficjalnym wpisie firma 343 Industries zwiastuje rychłe wprowadzenie do produkcji systemu cross-play, pozwalającego na wspólną rozgrywkę czy rywalizacyjne zmagania między graczami korzystającymi z konsoli Xbox One oraz tymi, którzy zaopatrzyli się w tytuł w sklepie Windows 10. Dodatkowo użytkownicy wszystkich platform będą mogli cieszyć się świeżym trybem Xbox Arena, który pozwala na sprawną organizację sieciowych turniejów. Wszystko ma się odbywać poprzez pecetowy hub gry lub Xbox Club. Dodatki mają pojawić się w grze w ostatnich dniach października.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: