Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario Odyssey (Switch)
OkładkaSuper Mario Odyssey (Switch)

Super Mario Odyssey Switch

Przygotowana z myślą o Nintendo Switch platformówka 3D, będąca kolejną odsłoną popularnej serii z tytułowym hydraulikiem w roli głównej.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | elementy logiczne | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Mario Odyssey Premiera Switch

27października2017

pudełko PL

27października2017

Nintendo eShop

27października2017

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Super Mario Odyssey to wydana na konsolę Switch trójwymiarowa platformówka. Grę opracowała firma Nintendo, która stała również za wszystkimi poprzednimi odsłonami cyklu.

Fabuła

Zgodnie z tradycjami cyklu, gracze wcielają się w hydraulika imieniem Mario, który musi uratować ukochaną księżniczkę Peach. Tym razem lubej grozi wymuszone małżeństwo z Bowserem, czyli głównym czarnym charakterem całego cyklu.

Fabuła stanowi tutaj jedynie pretekst to zabawy i scenariusz nie odgrywa dużej roli. Co jednak ciekawe, tym razem cała akcja nie toczy się wyłącznie w znanym z poprzednich odsłon bajkowym Grzybowym Królestwie. Część przygód w Super Mario Odyssey osadzona jest bowiem w alternatywnym świecie wzorowanym na rzeczywistym.

Mechanika

Pod względem mechaniki wydane na konsolę Switch Super Mario Odyssey stanowi ewolucję rozwiązań z poprzednich odsłon serii. Dostajemy więc trójwymiarową platformówkę, w której podczas zabawy eksplorujemy lokacje wykorzystując akrobatyczne zdolności bohatera, gromadzimy przedmioty, unikamy pułapek oraz walczymy z wrogami poprzez naskakiwanie im na głowy. Co pewien czas musimy również zmierzyć się z potężnymi bossami.

Nie zabrakło również nowości. Podczas zabawy Mario przemierza wiele różnych poziomów, takich jak miasta, pustynie, wioski i lasy. Mapy tym razem mają bardzo duże rozmiary i cechuje je sandboksowa natura, zapewniająca dużą swobodę eksploracji. Ponadto ciekawie prezentuje się czapka głównego bohatera, która jest żywą postacią, potrafiącą zapewnić dostęp do specjalnych umiejętności. Przykładowo, Mario może nią rzucić, a ta zawiśnie wtedy w powietrzu, oferując nam dodatkową platformę do wylądowania i pozwalając tym samym pokonać skokami dystans, który inaczej okazałby się zbyt duży dla wąsatego hydraulika.

Ostatnia modyfikacja 14 czerwca 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 1252 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Super Mario Odyssey cena w dniu premiery: 224,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Odyssey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.