Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario Odyssey (Switch)

Super Mario Odyssey Switch

Przygotowana z myślą o Nintendo Switch platformówka 3D, będąca kolejną odsłoną popularnej serii z tytułowym hydraulikiem w roli głównej.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | elementy logiczne | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Super Mario Odyssey (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

27października2017

27października2017

pudełko PL

27października2017

Nintendo eShop

Super Mario Odyssey to wydana na konsolę Switch trójwymiarowa platformówka. Grę opracowała firma Nintendo, która stała również za wszystkimi poprzednimi odsłonami cyklu.

Fabuła

Zgodnie z tradycjami cyklu, gracze wcielają się w hydraulika imieniem Mario, który musi uratować ukochaną księżniczkę Peach. Tym razem lubej grozi wymuszone małżeństwo z Bowserem, czyli głównym czarnym charakterem całego cyklu.

Fabuła stanowi tutaj jedynie pretekst to zabawy i scenariusz nie odgrywa dużej roli. Co jednak ciekawe, tym razem cała akcja nie toczy się wyłącznie w znanym z poprzednich odsłon bajkowym Grzybowym Królestwie. Część przygód w Super Mario Odyssey osadzona jest bowiem w alternatywnym świecie wzorowanym na rzeczywistym.

Mechanika

Pod względem mechaniki wydane na konsolę Switch Super Mario Odyssey stanowi ewolucję rozwiązań z poprzednich odsłon serii. Dostajemy więc trójwymiarową platformówkę, w której podczas zabawy eksplorujemy lokacje wykorzystując akrobatyczne zdolności bohatera, gromadzimy przedmioty, unikamy pułapek oraz walczymy z wrogami poprzez naskakiwanie im na głowy. Co pewien czas musimy również zmierzyć się z potężnymi bossami.

Nie zabrakło również nowości. Podczas zabawy Mario przemierza wiele różnych poziomów, takich jak miasta, pustynie, wioski i lasy. Mapy tym razem mają bardzo duże rozmiary i cechuje je sandboksowa natura, zapewniająca dużą swobodę eksploracji. Ponadto ciekawie prezentuje się czapka głównego bohatera, która jest żywą postacią, potrafiącą zapewnić dostęp do specjalnych umiejętności. Przykładowo, Mario może nią rzucić, a ta zawiśnie wtedy w powietrzu, oferując nam dodatkową platformę do wylądowania i pozwalając tym samym pokonać skokami dystans, który inaczej okazałby się zbyt duży dla wąsatego hydraulika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 1037 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 224,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Odyssey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Super Mario Odyssey – Mario jest super!
Recenzja gry Super Mario Odyssey – Mario jest super!

Recenzja 26 października 2017, 15:00

Docierając do nowego miejsca, najczęściej zastajemy je w stanie opresji spowodowanej wcześniejszą wizytą Bowsera i złych stworów, którzy które w jakiś sposób wpłynęli na panujące tam warunki. W Królestwie Piasku zamiast palącego słońca panuje mróz, gdzie indziej jakiś wielki, niebieski paskud miota minami w akwen wodny, zaś w New Donk City pada rzęsisty deszcz. Decydując się na pomoc mieszkańcom, nieco ograniczamy sobie dowolność w podejmowaniu działań, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w międzyczasie, albo zaraz potem, znowu odetchnąć pełną piersią.