Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 marca 2020, 18:10

Nintendo zapowiada LEGO Super Mario

Na oficjalnym twitterowym profilu Nintendo pojawił się krótki zwiastun i zapowiedź LEGO Super Mario. Na razie nie wiemy, czy będzie to seria fizycznych zestawów klocków na licencji legendarnej platformówki, czy też większa kolaboracja pomiędzy firmami, która może zaowocować nowymi grami na konsolę Nintendo Switch.

Oficjalny profil amerykańskiego oddziału Nintendo na Twitterze słowami „Coś się buduje...” zapowiedział znienacka LEGO Super Mario. Tweetowi towarzyszy krótki i niewiele mówiący teaser, na którym możemy zobaczyć minifigurkę Mario. Do wiadomości podpięta została firma LEGO Group, tak więc bardzo prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z fizycznymi zestawami klocków, korzystających z licencji legendarnej platformówki. To byłby oczywiście nie pierwszy przypadek, gdy na półki sklepowe trafią klocki oparte na grze video. Ostatnio tego zaszczytu doczekały się np. Overwatch i Minecraft.

Oczywiście możliwe jest, że zabawkom towarzyszyć będzie także nowa gra na Nintendo Switcha, która zaprojektowana zostanie przez Japończyków. Gigant z Kioto w ostatnich latach otwarty jest na rożnego rodzaju kolaboracje, czego przykładem była gra Mario + Rabbids: Kingdom Battle. W tym przypadku powinniśmy spodziewać się rychłej zapowiedzi, podczas któregoś z najbliższych programów Nintendo Direct, regularnie pojawiających się w serwisie YouTube.

Co więcej, warto zauważyć, że w najbliższych latach firma szykuje prawdziwą promocyjną ofensywę marki Super Mario. Za dwa lata na ekranach kinowych pojawi się pełnometrażowa animacja o przygodach wąsatego hydraulika, a nieco wcześniej swoje podwoje otworzy olbrzymia atrakcja Super Nintendo World w parkach rozrywki Universal Studios, w Japonii i USA.

Kolorowe uniwersum Mario świetnie nadaje się do tego, by przekształcić je w plastikowe zestawy klocków.

  1. Oficjalna strona LEGO
  2. Oficjalna strona Nintendo