Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2019, 12:25

autor: Aquma

Film animowany Super Mario powinien trafić do kin w 2022 roku

Animowana adaptacja przygód Mario wciąż powstaje (pod okiem Shigeru Miyamoto w roli producenta) i najprawdopodobniej trafi do kin w 2022 roku. Informacje zostały przekazane w czasie ostatniej konferencji finansowej firmy Nintendo.

Film animowany Super Mario powinien trafić do kin w 2022 roku. - Film animowany Super Mario powinien trafić do kin w 2022 roku - wiadomość - 2019-02-04
Film animowany Super Mario powinien trafić do kin w 2022 roku.

W czasie briefingu finansowego firmy Nintendo poinformowano, że film animowany Super Mario wciąż powstaje, jednak na jego premierę najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do 2022 r. To wbrew pozorom dobre wieści, bowiem, choć pierwsze doniesienia o obrazie pojawiły się w zeszłym roku, jego los nie był pewny – Japończycy zapowiadali, że mogą wycofać się z tego pomysłu, jeśli scenariusz nie będzie spełniał ich oczekiwań.

Na razie nie mamy zbyt wielu informacji na temat omawianego filmu. Produkcja jest tworzona we współpracy z wytwórnią Illumination Entertainment (znaną m.in. z Jak ukraść księżyc? oraz serii Minionki). a jednym z producentów jest Shigeru Miyamoto – „ojciec” Mario (a także m.in. Star Foxa i Zeldy). Obraz ma być częścią rozległej inicjatywy, w ramach której japońska korporacja postara się wyprowadzić swoje kultowe IP poza świat gier wideo – w planach jest także park rozrywki, który powinien zostać otwarty przed olimpiadą, która odbędzie się w Tokyo w 2020 roku.

Warto przypomnieć, że Mario miał już okazję zagościć na srebrnym ekranie – w 1993 roku w kinach wyświetlono film live-action Super Mario Bros. z Bobem Hoskinsem w roli tytułowego, wąsatego hydraulika. Niestety, produkcja podzieliła los wielu innych ekranizacji gier wideo – została zrównana z ziemią przez krytyków i okazała się finansową klapą. To właśnie porażka sprzed przeszło 25 jest najprawdopodobniej główną przyczyną obecnego, ostrożnego podejścia Nintendo do filmowych adaptacji.

  1. Nintendo – strona oficjalna