Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2018, 14:45

autor: Jiker

Autorzy Minionków stworzą film animowany z Mario w roli głównej

Firma Nintendo potwierdziła, że studio Illumination Entertainment, znane z filmu Minionki, wyprodukuje pierwszy pełnometrażowy film animowany poświęcony Mario. Jednym z producentów animacji będzie Shigeru Miyamoto.

W listopadzie ubiegłego roku dotarły do nas nieoficjalne informacje o chęci wyprodukowania pełnometrażowego filmu animowanego z Mario w roli głównej – produkcja miała być głównym przedmiotem rozmów, jakie od ponad roku prowadziły firma Nintendo, wytwórnia Universal Pictures i studio animacji Illumination Entertainment. Okazuje się, że wieści znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Co więcej, zaangażowane podmioty doszły do porozumienia, obwieszczając sukces.

Mario wyruszy na podbój kin! - Autorzy Minionków stworzą film animowany z Mario w roli głównej - wiadomość - 2018-02-01
Mario wyruszy na podbój kin!
Autorzy Minionków stworzą film animowany z Mario w roli głównej - ilustracja #2

Mario nie miał szczęścia do ekranizacji swoich przygód. Film aktorski Super Mario Bros. z 1993 roku z Bobem Hoskinsem i Dennisem Hopperem w rolach głównych został zmiażdżony przez krytykę, a serial animowany The Super Mario Bros. Super Show! produkowany w latach 1989-1990 był ledwie poprawny. Czy tym razem popularny „Marian” będzie zadowolony?

Nawiązanie współpracy wielkiego N z twórcami Minionków zostało ogłoszone za pośrednictwem Twittera należącego do amerykańskiego oddziału japońskiej firmy. Co ciekawe, wpis sugeruje, że otrzymamy „film animowany z udziałem Mario”, a nie „film o Mario”, co mogłoby wskazywać na chęć opracowania czegoś wykraczającego poza kanon, gdyby nie słynna w ostatnich latach, pedantyczna wręcz dbałość Nintendo o swoje licencje. Na wyjaśnienie tej kwestii musimy jeszcze poczekać.

Przy okazji ogłoszenia potwierdzono również, że producentami animacji będą Shigeru Miyamoto, pomysłodawca marki, oraz Chris Meledandri, prezes Illumination Entertainment. Oznacza to, że projekt otrzyma najwyższy możliwy priorytet i ma duże szanse, aby spełnić oczekiwania fanów Mario. A te, po wielkim sukcesie ostatniej gry z serii, czyli Super Mario Odyssey na konsolę Switch, są mocno wyśrubowane. Kolejne szczegóły na temat pierwszej pełnometrażowej animacji ze słynnym hydraulikiem w roli głównej poznamy w następnych miesiącach.