Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 15:04

autor: Góral

Mafia: The City of Lost Heaven znów w sprzedaży cyfrowej

Po kilku latach nieobecności słynna gangsterska gra Mafia: The City of Lost Heaven ponownie trafiła do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji. Dzieło studia Illusion Softworks dostępne jest tylko w sklepie GOG.com.

Pamiętacie jeszcze grę Mafia: The City of Lost Heaven? Pewnie tak, w końcu to słynna produkcja studia Illusion Softworks. Tytuł został wypuszczony w 2002 roku na komputerach osobistych, a dwa lata później trafił na konsole PlayStation 2 i Xbox. Jeżeli nie mieliście okazji zagrać w Mafię wcześniej, to ostatnio był z tym spory problem, gdyż produkcja została wycofana z cyfrowej dystrybucji, w związku z czym chętni musieli polować na pudełkowe wydania. Na szczęście dziś sprawiono nam miłą niespodziankę i projekt pojawił się w ofercie sklepu GOG.com. Niestety tytuł nie posiada już licencjonowanej muzyki. Jeżeli jednak Wam to nie przeszkadza, to kupicie go za około 42 zł w angielskiej wersji językowej, aczkolwiek, jak udało nam się dowiedzieć, wkrótce zostaną dodane polskie napisy. Obecnie nie ma planów wypuszczenia Mafii na Steamie.

  1. 7 rzeczy, za które pokochaliśmy pierwszą Mafię
  2. Mafia: The City of Lost Heaven w sklepie GOG.com
Mafia: The City of Lost Heaven wraca do cyfrowej dystrybucji. - Mafia: The City of Lost Heaven znów w sprzedaży cyfrowej - wiadomość - 2017-10-19
Mafia: The City of Lost Heaven wraca do cyfrowej dystrybucji.
Mafia: The City of Lost Heaven w skrócie:
  1. gangsterski sandbox na konsole Xbox i PlayStation 2 oraz PC-ty;
  2. po kilku latach nieobecności wrócił do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji;
  3. dostępny jest w sklepie GOG.com.

Pierwsza Mafia opowiada o przygodach taksówkarza Thomasa Angelo, który w wyniku pewnego splotu wydarzeń zaczyna pracę na rzecz jednej z rodzin mafijnych działających na terenie fikcyjnego miasta Lost Heaven. Swego czasu produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez media. Chwalono ją m.in. za interesującą i świetnie poprowadzą historię, gangsterski klimat czy też ciekawe misje.

W kolejnych latach doczekaliśmy się jeszcze dwóch odsłon serii, ale nie zdobyły one już takiego uznania jak jedynka. Najgorzej wypadła ostatnia, wypuszczona w październiku 2016 roku Mafia III. Recenzenci narzekali przede wszystkim na liczne błędy. Rozgrywka cierpiała z powodu powtarzalności niektórych zadań, a oprawa graficzna nie miała startu do najładniejszych gier dostępnych na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach.

Zaowocowało to niezadowalającą sprzedażą. Choć do sklepów wysłano 5 milionów egzemplarzy, to większość z nich (4,5 miliona) została zamówiona na premierę – później zainteresowanie grą znacznie spadło. Dla Take-Two Interactive był to po prostu zawód.