Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchXONE
Okładka My Time at Portia (PC)

My Time at Portia

My Time at Portia to gra RPG o sandboksowej strukturze i z widokiem trzecioosobowym autorstwa zespołu Pathea Games.

RPG | TPP | science fiction | postapokalipsa | sandbox | rolnicze | crafting | Xbox Game Pass

Okładka My Time at Portia (PC)

producent: Pathea Games

wydawca: Team17

Strona oficjalna

data premiery gry:

15sty2019

PC

16kwi2019

XONE PS4 Switch

My Time at Portia to wydana na platformę PC, PS4 itd. sandboksowa gra RPG wzbogacona elementami symulacji życia w małej wiosce. Projekt opracowało znane z Planet Explorers studio Pathea Games, a wydała firma Team17.

Fabuła

Produkcja osadzona została w realiach radosnego postapokalipcznego fantasy. W świecie tym dawno temu doszło do upadku cywilizacji, ale w momencie rozpoczęcia akcji te ponure czasy są już odległą przeszłością. Zamieszkujący krainę ludzie odzyskali optymizm i przeczesują ruiny w poszukiwaniu surowców oraz przedmiotów przydatnych przy budowie nowych społeczności.

Wcielamy się w młodego rzemieślnika, który przybywa do tytułowej wioski Portia, aby wziąć udział w rozwoju mieściny i stać się produktywnym członkiem lokalnej społeczności.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 itd. My Time at Portia to RPG o sandboksowej strukturze, pozwalającej nam swobodnie wybierać zlecenia i aktywności, których się podejmujemy. Na początku zabawy otrzymujemy skromny warsztat, w którym możemy konstruować różnorodne przedmioty, zarówno na sprzedaż, jak i na własne potrzeby. Wraz z postępami w rozgrywce nasz biznes będzie powoli się rozrastał, przynosząc coraz większe zyski i zapewniając dostęp do coraz ciekawszych zamówień.

Podczas zabawy gracze muszą gromadzić surowce potrzebne do konstruowania przedmiotów. Konieczne jest m.in. ścinanie drzew, pozyskiwanie różnorodnych rud, zbieranie ziół, jak również zakładanie upraw rolnych. Regularnie musimy także udawać się na wyprawy w niebezpieczne rejony, wśród których nie zabrakło pełnych potworów i pułapek lochów, więc sporo czasu spędzamy na potyczkach za pomocą zręcznościowego systemu walki.

Istotną rolę odgrywają również relacje z innymi mieszkańcami wioski. Każda postać niezależna dysponuje własną unikalną historią i biografią. Podczas zabawy gracz może nawiązywać przyjaźnie, które w istotny sposób wpływają na życie w Portii. Dostępne jest także opcja romansowania, a nawet małżeństwa. Rozgrywkę urozmaica obecność wielu minigierek, takich jak wędkowanie czy bitwy na śnieżki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 67,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do My Time at Portia

Klasyfikacja PEGI My Time at Portia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe My Time at Portia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit

Yakuza Kiwami, Soulcalibur VI i My Time at Portia w nowym Humble Monthly
Yakuza Kiwami, Soulcalibur VI i My Time at Portia w nowym Humble Monthly

wiadomość2 listopada 2019

Ruszyła sprzedaż nowego Humble Monthly. Zgodnie z tradycją ujawniono pierwsze tytuły, które wchodzą w skład paczki na ten miesiąc. Tym razem są to Yakuza Kiwami, Soulcalibur VI i My Time at Portia.

Farmerskie gry My Time at Portia i Staxel wystartowały we Wczesnym Dostępie
Farmerskie gry My Time at Portia i Staxel wystartowały we Wczesnym Dostępie

wiadomość24 stycznia 2018

My Time at Portia i Staxel to dwie gry quasi-RPG, w których zbieramy surowce i prowadzimy własne gospodarstwa. Co oprócz identycznej daty premiery we Wczesnym Dostępie Steam łączy oba tytuły? Sprawdźcie w środku.

My Time at Portia - rzemieślnicze RPG od autorów  Planet Explorers ufundowane
My Time at Portia - rzemieślnicze RPG od autorów Planet Explorers ufundowane

wiadomość12 października 2017

Autorom Planet Explorers, czyli ludziom ze studia Pathea Games, udało się zebrać na Kickstarterze środki potrzebne do ukończenia projektu My Time at Portia. Będzie to gra RPG, w której wcielimy się w rzemieślnika pomagającego w rozwoju niewielkiej mieściny.

PC
XONE
PS4
Switch