Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2017, 12:00

My Time at Portia - rzemieślnicze RPG od autorów Planet Explorers ufundowane

Autorom Planet Explorers, czyli ludziom ze studia Pathea Games, udało się zebrać na Kickstarterze środki potrzebne do ukończenia projektu My Time at Portia. Będzie to gra RPG, w której wcielimy się w rzemieślnika pomagającego w rozwoju niewielkiej mieściny.

MY TIME AT PORTIA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Pathea Games
  2. Wydawca: Team17
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: sierpień 2018 r.

Znane z Planet Explorers studio Pathea Games ma powody do zadowolenia. Podczas zakończonej właśnie zbiórki w serwisie Kickstarter zespołowi udało się zgromadzić prawie 147 tysięcy dolarów na projekt My Time at Portia, czyli grę, która połączy typowo RPG-owe przygody z elementami symulacji życia w małej wiosce. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Premiera pełnej wersji zaplanowana została na sierpień przyszłego roku. Natomiast w styczniu tytuł zadebiutuje w Steam Early Access. Warto dodać, że wydawcą jest firma Team17.

My Time at Portia osadzone zostało w realiach radosnego postapokalipcznego fantasy. W świecie tym dawno temu doszło do upadku cywilizacji, ale w momencie rozpoczęcia akcji te ponure czasy są już odległą przeszłością. Zamieszkujący krainę ludzie odzyskali optymizm i przeczesują ruiny w poszukiwaniu surowców oraz przedmiotów przydatnych przy budowie nowych społeczności.

Wcielimy się w młodego rzemieślnika, który przybędzie do tytułowej wioski Portia, aby wziąć udział w rozwoju mieściny i lokalnej społeczności. Gra ma mieć sandboksową strukturę, pozwalającą nam wybrać zlecenia i aktywności, których się podejmiemy. Na początku zabawy otrzymamy skromny warsztat, w którym będziemy konstruowali różnorodne przedmioty, zarówno na sprzedaż, jak i na własne potrzeby. Wraz z postępami w rozgrywce nasz biznes ma powoli się rozrastać, przynosząc coraz większe zyski i zapewniając dostęp do coraz ciekawszych zamówień.

Podczas zabawy gracze będą musieli gromadzić surowce potrzebne do konstruowania przedmiotów. Konieczne będzie m.in. ścinanie drzew, pozyskiwanie różnorodnych rud, zbieranie ziół, jak również zakładanie upraw rolnych. Nie zabraknie także wypraw w niebezpieczne rejony, wśród których pojawią się pełne potworów i pułapek lochy, więc sporo czasu spędzimy na potyczkach za pomocą zręcznościowego systemu walki.

Istotną rolę odegrają również relacje z innymi mieszkańcami wioski. Każda postać niezależna ma dysponować własną unikalną historią i biografią. Gracz będzie mógł nawiązywać przyjaźnie, które w istotny sposób wpłyną na życie w Portii. Pojawi się także opcja romansowania, a nawet małżeństwa. Rozgrywkę urozmaici obecność wielu minigierek, takich jak wędkowanie czy bitwy na śnieżki.

Warto na koniec dodać, że autorzy za darmo udostępnili wersję alfa gry, która daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ten projekt.

  1. My Time at Portia – strona Kickstartera
  2. My Time at Portia – oficjalna strona gry
  3. Pobierz wersję Alfa gry