Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2017, 12:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Fortnite: Battle Royale z 10 milionami graczy i nową aktualizacją

Studio Epic Games poinformowało, że od momentu premiery Fortnite: Battle Royale w produkcję zagrało ponad 10 milionów osób. Tytuł doczekał się też nowej aktualizacji (dotyczy i Fortnite, i Fortnite: Battle Royale).

Studio Epic Games pochwaliło się kolejnymi wynikami popularności gry Fortnite: Battle Royale – samodzielnej i darmowej wersji Fortnite, oferującej rozgrywkę w trybie battle royale. Tytuł zadebiutował na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych 26 września bieżącego roku i w ciągu dwóch tygodni przyciągnął do siebie aż 10 milionów graczy. Na widocznej na końcu wiadomości infografice znajdziecie też kilka dodatkowych ciekawostek. Deweloper zdradził m.in., że fani poświęcili na zabawę 44 494 571 godzin i wyskoczyli z autobusu 292 715 319 razy.

Fortnite: Battle Royale idzie jak burza, która zresztą szaleje podczas rozgrywki. - Fortnite: Battle Royale z 10 milionami graczy i nową aktualizacją - wiadomość - 2017-10-12
Fortnite: Battle Royale idzie jak burza, która zresztą szaleje podczas rozgrywki.
Fortnite: Battle Royale w skrócie:
  • darmowa wersja gry Fortnite, oferująca zabawę w trybie battle royale;
  • w dwa tygodnie przyciągnęła do siebie 10 milionów graczy;
  • otrzymała nową aktualizację, poprawiającą wydajność, dodającą statystki i wiele innych elementów.

Deweloper udostępnił też kolejną aktualizację, która dotyczy zarówno zwykłego Fortnite, jak i Fortnite: Battle Royale. W pierwszym przypadku łatka 1.7.1 wiąże ze sobą postępy czynione w kampanii Ratowanie Świata z trybem Hordobicia – zdobycie posterunku w Deskogrodzie 3 w pierwszym, odblokuje cały obszar Kamiennego Lasu i pierwsze trzy strefy Deskogrodu w drugim. Inną zmianą są fragmenty Rubieżnika, które pojawiają się pomiędzy kolejnymi falami i łatwiej je zebrać. Zwiększono także zdrowie, osłonę i zadawane obrażenia u wszystkich bohaterów. Wartości te rosną o 10% co pięć poziomów, aż do 30% w przypadku niepospolitych herosów i 60% u legendarnych. Oprócz tego ponownie włączono wsparcie dla bibliotek DirectX 10, ulepszono interfejs użytkownika oraz wyeliminowano szereg błędów, o których przeczytacie w źródle (dostępne jest po polsku).

Jeżeli chodzi o Fortnite: Battle Royale to sprawiono m.in., że autobus szybciej się przemieszcza, a obrażenia zadawane przez burzę nie przerywają przeszukiwania zrzutów zaopatrzenia. Oprócz tego wprowadzono zmiany w broniach, np. karabiny snajperskie z lunetą zadają obrażenia mniejsze o 33%, a samopowtarzalne snajperki o 50% większe. Po ocuceniu otrzymuje się teraz więcej zdrowia, a eliminacja jest zaliczana osobie, która dokonała powalenia. Dodano nazwy miejsc na mapie (Pomidorowy Przysiółek, Stęchły Skład i Słony Strumień), udoskonalono interfejs oraz poprawiono wydajność gry.

Poza tym studio Epic Games dodało przycisk zgłaszania oszustów, a dodatkowo w Fortnite: Battle Royale pojawiły się statystyki.

Fortnite: Battle Royale z 10 milionami graczy i nową aktualizacją - ilustracja #2