Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDWiiUiOS
Okładka Harvest Moon: Seeds of Memories (PC)

Harvest Moon: Seeds of Memories

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku popularnej japońskiej serii gier RPG firmy Natsune, symulujących życie rolnika.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | jRPG

Okładka Harvest Moon: Seeds of Memories (PC)

producent: Natsume Inc.

wydawca: Natsume Inc.

data premiery gry:

anulowana

WiiU

13sty2016

iOS

18kwi2016

AND

data nieogłoszona

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Seeds of Memories to wydana na pecety rolnicza gra jRPG. Wyszła ona spod ręki pracowników japońskiego studia Natsume.

Produkcja stanowi powrót do korzeni cyklu i jej mechanizmy wzorowane są na tych z kilku pierwszych odsłon. Jednakże autorzy wprowadzili także sporo nowych rozwiązań, więc nie jest to jedynie prosty remake. W grze wcielamy się w początkującego rolnika, który otrzymuje zadanie przywrócenia świetności zaniedbanemu gospodarstwu. Musimy też zaprzyjaźnić się z mieszkańcami pobliskiego miasteczka. Ich sympatię zdobędziemy przysługami, takimi jak np. podarowanie im wymarzonego prezentu, pomoc w odchowaniu krowy lub złapanie olbrzymiej ryby. W zamian otrzymamy tytułowe nasiona wspomnień, zawierające zapisy najważniejszych chwil w życiu danej postaci. Podczas kampanii musimy skompletować je wszystkie.

W trakcie zabawy konieczne jest sadzenie roślin uprawnych oraz zbieranie plonów. W gospodarstwie nie może zabraknąć także zwierząt, takich jak krowy, owce czy kurczaki. Otrzymujemy również opcję zakupu konia do jazdy oraz psa towarzysza. Ponadto możliwe jest udomowienie rysia, choć wymaga to dużego wysiłku.

Poza działalnością rolniczą zajmujemy się także gotowaniem, wędkowaniem oraz pracami górniczymi. Podczas zabawy wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, które możemy ulepszać lub wymieniać na nowe modele. Istnieje także możliwość brania udziału w festynach i wiejskich zawodach. Ponadto bohater musi szukać drugiej połówki i w grze znajdziemy pięć potencjalnych żon i tyle samo mężów, zależnie od tego jaką płeć wybierzemy dla naszej postaci na początku rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Gry podobne do Harvest Moon: Seeds of Memories

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Seeds of Memories

odpowiednia dla każdego wieku

Wypad do Amsterdamu oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Wypad do Amsterdamu oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość3 stycznia 2017

Tym razem polecamy wypróbowanie aktualizacji do takich tytułów jak Drive Ahead!, Harvest Moon: Seeds of Memories, Shadowverse, Subway Surfers oraz Warp Shift.

Harvest Moon: Seeds of Memories - rolnicza perełka tygodnia
Harvest Moon: Seeds of Memories - rolnicza perełka tygodnia

wiadomość25 kwietnia 2016

W dzisiejszej mobilnej perełce przyglądamy się grze Harvest Moon: Seeds of Memories, czyli pierwszej pełnoprawnej odsłonie cyklu Harvest Moon, która zagościła na smartfonach i tabletach.

Zapowiedziano Harvest Moon: Seeds of Memories - pierwszą odsłonę serii, która trafi na PC
Zapowiedziano Harvest Moon: Seeds of Memories - pierwszą odsłonę serii, która trafi na PC

wiadomość3 czerwca 2015

Studio Natsume zapowiedziało grę rolniczą Harvest Moon: Seeds of Memories. Będzie to pierwsza odsłona serii, która trafi na pecety.

PC
WiiU
iOS
AND