Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSANDWiiU
Okładka Harvest Moon: Seeds of Memories (PC)
OkładkaHarvest Moon: Seeds of Memories (PC)

Harvest Moon: Seeds of Memories

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku popularnej japońskiej serii gier RPG firmy Natsune, symulujących życie rolnika.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Seeds of Memories Premiera

anulowana

WiiU

13sty2016

iOS

18kwi2016

AND

data nieogłoszona

PC

producent: Natsume Inc. wydawca: Natsume Inc.

Gry podobne do Harvest Moon: Seeds of Memories

Stardew Valley

Kynseed

Recettear: An Item Shop's Tale

Harvest Moon: Seeds of Memories to wydana na pecety rolnicza gra jRPG. Wyszła ona spod ręki pracowników japońskiego studia Natsume.

Produkcja stanowi powrót do korzeni cyklu i jej mechanizmy wzorowane są na tych z kilku pierwszych odsłon. Jednakże autorzy wprowadzili także sporo nowych rozwiązań, więc nie jest to jedynie prosty remake. W grze wcielamy się w początkującego rolnika, który otrzymuje zadanie przywrócenia świetności zaniedbanemu gospodarstwu. Musimy też zaprzyjaźnić się z mieszkańcami pobliskiego miasteczka. Ich sympatię zdobędziemy przysługami, takimi jak np. podarowanie im wymarzonego prezentu, pomoc w odchowaniu krowy lub złapanie olbrzymiej ryby. W zamian otrzymamy tytułowe nasiona wspomnień, zawierające zapisy najważniejszych chwil w życiu danej postaci. Podczas kampanii musimy skompletować je wszystkie.

W trakcie zabawy konieczne jest sadzenie roślin uprawnych oraz zbieranie plonów. W gospodarstwie nie może zabraknąć także zwierząt, takich jak krowy, owce czy kurczaki. Otrzymujemy również opcję zakupu konia do jazdy oraz psa towarzysza. Ponadto możliwe jest udomowienie rysia, choć wymaga to dużego wysiłku.

Poza działalnością rolniczą zajmujemy się także gotowaniem, wędkowaniem oraz pracami górniczymi. Podczas zabawy wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, które możemy ulepszać lub wymieniać na nowe modele. Istnieje także możliwość brania udziału w festynach i wiejskich zawodach. Ponadto bohater musi szukać drugiej połówki i w grze znajdziemy pięć potencjalnych żon i tyle samo mężów, zależnie od tego jaką płeć wybierzemy dla naszej postaci na początku rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Seeds of Memories: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
WiiU
iOS
AND