Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2015, 11:40

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Harvest Moon: Seeds of Memories - pierwszą odsłonę serii, która trafi na PC

Studio Natsume zapowiedziało grę rolniczą Harvest Moon: Seeds of Memories. Będzie to pierwsza odsłona serii, która trafi na pecety.

Jeśli chodzi o materiały graficzne, to na razie autorzy udostępnili jedynie logo gry. - Zapowiedziano Harvest Moon: Seeds of Memories, pierwszą odsłonę serii, która trafi na PC - wiadomość - 2015-06-03
Jeśli chodzi o materiały graficzne, to na razie autorzy udostępnili jedynie logo gry.

Japońskie studio Natsume zapowiedziało Harvest Moon: Seeds of Memories, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii symulującej życie rolnika. Gra zmierza na pecety, konsolę Wii U oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Warto dodać, że to pierwsza część cyklu, która trafi na komputery. Produkcja opisywana jest jako powrót do korzeni cyklu i jej mechanizmy wzorowane będą na tych z kilku pierwszych odsłon. Ma to zapewnić fanom uczucie nostalgii, ale jednocześnie autorzy wprowadzą także sporo nowych rozwiązań, więc nie będzie to jedynie prosty remake.

W Harvest Moon: Seeds of Memories wcielimy się oczywiście w początkującego rolnika, który otrzyma zadanie przywrócenia świetności zaniedbanemu gospodarstwu. Jednocześnie będziemy musieli zaprzyjaźnić się z mieszkańcami pobliskiego miasteczka. Ich sympatię zdobędziemy przysługami, takimi jak np. podarowanie im wymarzonego prezentu, pomoc w odchowaniu krowy lub złapanie olbrzymiej ryby. W zamian otrzymamy tytułowe nasiona wspomnień, zawierające zapisy najważniejszych chwil w życiu danej postaci. Podczas kampanii będziemy musieli skompletować je wszystkie.

Ostatnią pełnowymiarową odsłoną serii było Harvest Moon: A New Beginning, wydane w 2012 roku na konsolę przenośną Nintendo 3DS. - Zapowiedziano Harvest Moon: Seeds of Memories, pierwszą odsłonę serii, która trafi na PC - wiadomość - 2015-06-03
Ostatnią pełnowymiarową odsłoną serii było Harvest Moon: A New Beginning, wydane w 2012 roku na konsolę przenośną Nintendo 3DS.

W trakcie zabawy konieczne będzie sadzenie roślin uprawnych oraz zbieranie plonów. W gospodarstwie nie zabraknie także zwierząt, takich jak krowy, owce czy kurczaki. Otrzymamy również opcję zakupu konia do jazdy oraz psa towarzysza. Ponadto możliwe będzie udomowienie rysia, choć wymagać to ma dużego wysiłku.

Poza działalnością rolniczą zajmiemy się także gotowaniem, wędkowaniem oraz pracami górniczymi. Podczas zabawy wykorzystamy specjalistyczne narzędzia, które będziemy mogli ulepszać lub wymieniać na nowe modele. Pojawi się również możliwość brania udziału w festynach i wiejskich zawodach. Ponadto bohater szukać będzie swojej drugiej połówki i w grze znajdziemy pięć potencjalnych żon i drugie tyle mężów, zależnie od tego jaką płeć wybierzemy dla naszej postaci na początku rozgrywki.

Na razie nie znamy planowanej daty premiery. Autorzy nie udostępnili również żadnych materiałów graficznych poza logiem. Więcej konkretów, screeny i filmiki otrzymamy za dwa tygodnie, podczas targów E3.

  1. Natsume – oficjalna strona studia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Harvest Moon: Seeds of Memories

Harvest Moon: Seeds of Memories