Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Planet Explorers (PC)

Planet Explorers PC

Kolejna produkcja należąca do popularnego gatunku inspirowanych Minecraftem sandboksowych symulatorów, kładących szczególny nacisk na aspekt survivalowy.

Zręcznościowe | FPP | TPP | science fiction | sandbox | survival | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Planet Explorers (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11marca2014

wczesny dostęp

8listopada2016

8listopada2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Planet Explorers to trójwymiarowa gra przygodowa o przetrwaniu na obcej planecie. Produkcja została przygotowana przez niezależne studio Pathea Games, które inspirowało się takimi tytułami jak Minecraft.

W roku 2287 z Ziemi wyrusza pierwszy statek kolonialny, którego misją jest zaludnienie planety Maria, znajdującej się w systemie Epsilon Indi. Niestety, podczas sekwencji lądowania przed wahadłowcem pojawia się tajemniczy okręt kosmiczny, powodując awarię sprzętu. Ziemska maszyna rozbija się i tylko część kolonistów dociera na planetę. Teraz muszą oni walczyć o przetrwanie w obcym świecie opanowanym przez groźne istoty.

Gracz wciela się w jednego z kolonistów, który trafia na obcą planetę i musi walczyć o przetrwanie. Na początku zabawy możemy ustalić wygląd oraz parametry postaci, co ma pewne przełożenie na rozgrywkę. Sama zabawa polega na eksploracji otoczenia, zbieraniu surowców, budowaniu oraz odpieraniu ataków obcych zwierząt. Przygoda w trybie solowym zawiera szereg misji fabularnych, które składają się na większą opowieść.

Studio Pathea Games chciało dać graczom jak największą swobodę działania. Planet Explorers rozgrywa się co prawda zawsze na tej samej mapie (o wymiarach 12x24 kilometrów), ale pozwala zmieniać ją w dowolny sposób. Dzięki rozbudowanemu systemowi wpływania na otoczenie i budowania możemy konstruować budynki, pojazdy, a nawet broń. Są one niezbędne, bo na planecie Maria aż roi się od potworów, zwierząt i innych przeciwników.

Planet Explorers korzysta z silnika Unity 3D, który gwarantuje niezłą grafikę przy stosunkowo niewielkich wymaganiach sprzętowych (co ciekawe, akcję można obserwować z perspektywy TPP lub FPP). Producent zastosował nowe metody modyfikowania terenu, opierające się o technologię Voxeli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Gry podobne do Planet Explorers

Wymagania wiekowe Planet Explorers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Planet Explorers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.4 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8
  • łącze internetowe
Testujemy wersję alfa Planet Explorers! Kosmiczny Minecraft z dużą ilością elementów RPG
Testujemy wersję alfa Planet Explorers! Kosmiczny Minecraft z dużą ilością elementów RPG

Przed premierą 29 marca 2014, 13:00

Wiąże się to z survivalową częścią rozgrywki. Osadnik do pełnego „szczęścia” potrzebuje określonej ilości energii, która w grze przybrała formę staminy. Jej niedobór lub ubytek powoduje przemęczenie, co spowalnia ruchy postaci. Kurczenie się słupka energii jest proporcjonalne do wysiłku i czasu trwania poszczególnych aktywności. Jeżeli, na przykład, nasza aktywność ogranicza się do ciągłego przemieszczania, pasek staminy będzie zmniejszał się wolniej, niżeli w przypadku zatargu z potworami lub innymi mieszkańcami planety. Sen regeneruje w znacznym stopniu ubytek energii, lecz wiąże się z przespaniem znacznej części doby, a jak wiadomo czas to pieniądz, a w przypadku Planet Explorers, czas to mięso. Jeżeli nie chcemy tracić czasu na tak przyziemne potrzeby jak sen, z pomocą przychodzą różnego rodzaju specyfiki spożywcze, które możemy nabyć od innych kolonistów lub samodzielnie wytworzyć.