Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2016, 12:08

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Planet Explorers - kosmiczny survival doczekał się dema

Przed kilkoma dniami gra Planet Explorers doczekała się premiery pełnej wersji. Natomiast wczoraj deweloperzy ze studia Pathea Games opublikowali wersję demonstracyjną, pozwalającą na zabawę w kampanii fabularnej, trybie budowania oraz edytorze światów.

Pamiętacie jeszcze taką grę jak Planet Explorers? Dwa lata temu produkcja pojawiła się w ramach Steam Early Access, gdzie przyciągnęła uwagę wielu osób. Od tamtej pory było o niej dość cicho, ale przed kilkoma dniami wreszcie ukazała się pełna wersja, a dodatkowo deweloperzy wypuścili demo, które znajdziecie na Steamie. Pozwala ono się pobawić przez około dwie godziny w kampanii fabularnej, a poza tym umożliwia rozgrywkę w trybie budowania oraz edytorze światów. Jeżeli spodoba Wam się, to co oferuje projekt studia Pathea Games, to możecie zakupić pełne wydanie w cenie 22,99 euro, czyli około 100 zł.

Planet Explorers - kosmiczny survival doczekał się dema - ilustracja #1
Planet Explorers w skrócie:
  • przygodowa gra akcji z dużym naciskiem na survival;
  • pełna wersja ukazała się 8 listopada bieżącego roku;
  • za tytuł odpowiada studio Pathea Games;
  • na Steamie dostępne jest demo gry.

Planet Explorers to survivalowa gra przygodowa, w której trafiamy na planetę Maria. Akcja rozgrywa się w 2287 roku, a naszym zadaniem jest skolonizowanie nowego świata. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem i podczas lądowania dochodzi do wypadku. Części osób udaje się przeżyć, ale szybko okazuje się, że planeta nie jest zbyt bezpiecznym miejsce, więc jesteśmy zmuszeni do walki o przetrwanie.

Podczas rozgrywki trzeba zwiedzać kolejne lokacje, zbierać surowce, wytwarzać narzędzia i bronie czy też stawiać rozmaite budowle. Zabawa odbywa się w trzech głównych trybach – kampanii fabularnej, Adventure Mode z losowymi misjami i trybem versus oraz Build Mode, skupiającym się wyłącznie na budowaniu (brak przeciwników).

Planet Explorers zostało ufundowane w serwisie Kickstarter. Przed kilkoma laty deweloperom udało się uzbierać około 138 tysięcy dolarów od przeszło 4,5 tysiąca osób. Kwota ta pozwoliła twórcom dopracować projekt na tyle, by ukazał się on w ramach wczesnego dostępu. Po ponad dwóch latach rozwoju zadebiutowała wersja 1.0, ale to nie koniec przygody Pathea Games z tym projektem, gdyż jest on cały czas ulepszany. Po premierze deweloperzy zdążyli wypuścić już trzy łatki, eliminujące kolejne błędy.