Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2014, 10:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Planet Explorers - sprzedano 150 tys. egzemplarzy w Early Access

Planet Explorers, kosmiczna gra typu survival dostępna w ramach Steam Early Access, sprzedała się do tej pory w nakładzie przekraczającym 150 tys. egzemplarzy. Produkcja jest stale rozwijana i wraz z aktualizacją 0.9 otrzyma m.in. edytor świata.

Planet Explorers - sprzedano 150 tys. egzemplarzy w Steam Early Access - ilustracja #1

Dostępna w ramach Steam Early Access gra Planet Explorers sprzedała się w nakładzie przekraczającym 150 tys. egzemplarzy – ujawniono na łamach serwisu One Angry Gamer. Jednocześnie zdradzono, że jeszcze w tym roku, wraz z aktualizacją 0.9, udostępniony zostanie edytor świata. Niestety nie podzielono się żadnymi szczegółami na ten temat. W obecnym stanie tytuł oferuje ponad 20 godzin rozgrywki w trybie fabularnym. Podczas zabawy na naszej drodze napotykamy ponad 20 postaci NPC i walczymy z przeszło 70 rodzajami przeciwników. Oczywiście nie mamy do czynienia z ukończona produkcją i do czasu premiery dojdzie jeszcze wiele elementów (następni wrogowie, w tym nowi bossowie, kolejne aktywności, hardkorowy tryb survival i szereg innych).

Planet Explorers - sprzedano 150 tys. egzemplarzy w Steam Early Access - ilustracja #2Planet Explorers to jedna z wielu gier ufundowanych podczas zbiórki w serwisie Kickstarter. Twórcy ze studia Pathea Games potrzebowali 100 tys. dolarów, a finalnie udało im się pozyskać blisko 138 tys. dolarów. Tytuł jest przedstawicielem modnego gatunku gier typu survival, inspirowanych m.in. słynnym Minecraftem. Historia opowiada o ludziach, którzy rozbili się na planecie Maria. Naszym zadaniem jest oczywiście przetrwanie w niegościnnych warunkach.

By tego dokonać trzeba eksplorować udostępniony teren, pozyskiwać surowce, walczyć ze zwierzętami zamieszkującymi planetę, wytwarzać niezbędne do pracy przedmioty, czy też stawiać budynki i konstruować pojazdy. Rozgrywka odbywa się zarówno w trybie single, jak i w multiplayerze. Więcej na temat Planet Explorers dowiecie się z poniższego materiału wideo.