Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 listopada 2016, 16:13

Final Fantasy XV doczekało się własnego auta. Cena? Prawie dwa miliony złotych

W ramach współpracy z firmą Square Enix Audi zaprezentowało pojedynczy egzemplarz samochodu R8 Star of Lucis, związany z mającym premierę jeszcze w tym miesiącu Final Fantasy XV. Cena auta to 375 tysięcy funtów.

To, ile jesteście w stanie wydać na gadżet z gry, zależy zapewne od wielu czynników – od jakości jego wykonania, od Waszego stosunku do samego tytułu, od zasobności portfela… Jednak gdyby zapytać graczy o sumę, jaką poświęciliby na związany z interaktywną rozrywką przedmiot, zapewne niewielu odpowiedziałoby, że to 375 tysięcy funtów. A tyle właśnie kosztować będzie „gadżet” ze świata zapowiedzianego na 29 listopada Final Fantasy XV – limitowany egzemplarz samochodu sportowego Audi R8 Star of Lucis.

A ja myślałem, że edycje kolekcjonerskie Resident Evil 6 za 1000 dolarów to przesada. - Final Fantasy XV doczekało się własnego auta. Cena? Prawie dwa miliony złotych - wiadomość - 2016-11-12
A ja myślałem, że edycje kolekcjonerskie Resident Evil 6 za 1000 dolarów to przesada.

Pomijając absurdalną cenę (tradycyjnie za nowe Audi R8 z salonu płaci się mniej więcej 800-900 tysięcy, za Star of Lucis w przeliczeniu około 1 850 000 złotych), pojazd rzeczywiście prezentuje się imponująco: posiada kunsztowne zdobienia na karoserii, wytłaczane wzory oraz felgi stylizowane na emblemat królestwa Lucis. Z kolei pod maską znajduje się silnik V10 o pojemności 5,2 litra. Ponadto w Star of Lucis otrzymujemy 7-stopniową skrzynię biegów, a samochód osiąga maksymalną prędkość do 330 km/h. Jeśli z jakiegoś powodu macie ochotę wydać na ten dość ekskluzywny „gadżet” prawie dwa miliony, musicie wziąć udział w losowaniu, do którego zapisy startują 21 listopada. Aha, uprzedzając zainteresowanych – za wspomniane 375 tysięcy funtów dostajecie jedynie samochód, grę musicie dokupić osobno.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XV
  2. Zapowiedź Final Fantasy XV – kultowa seria odradza się z popiołów