Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 09:55

autor: AlexB

Odświeżona mapa Dust 2 oficjalnie w Counter-Strike: Global Offensive

Nadeszły zapowiadane niedawno zmiany w grze Counter-Strike: Global Offensive. Odświeżona wersja kultowej mapy Dust 2 oficjalnie zadebiutowała na serwerach.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zmianach, jakie przygotowuje firma Valve w grze Counter-Strike: Global Offensive. Są one związane z ikoniczną dla tej serii sieciowych strzelanin FPP mapą Dust 2. Choć według słów deweloperów plansza ta przez lata była uważana za najbardziej zbalansowaną w całym CS:GO, wymagała ona korekty kilku detali i odświeżenia wysłużonego wyglądu. Zatem twórcy po pierwsze - poprawili widoczność na całej mapie, po drugie – usprawnili poruszanie się po niej oraz korzystanie z osłon, i po trzecie – udoskonalili warstwę wizualną, przez co nie odbiega ona już tak bardzo od nowych poziomów. Efekty pracy deweloperów przez ostatni tydzień mogły podziwiać osoby, które wzięły udział w otwartych beta-testach. Teraz odświeżona wersja mapy Dust 2 zadebiutowała na oficjalnych serwerach gry Counter-Strike: Global Offensive.

Nowy wygląd, lecz klimat pozostał. - Odświeżona mapa Dust 2 oficjalnie w Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2017-10-19
Nowy wygląd, lecz klimat pozostał.

Przez ostatni tydzień w sieci pojawiło się mnóstwo porównań nowej i starej wersji mapy Dust 2. Jedno z nich znajduje się na oficjalnej stronie serii Counter-Strike. Możemy dzięki niemu dokładnie zobaczyć większość najbardziej znaczących zmian – likwidację i dodanie części obiektów, modyfikację oświetlenia w niektórych fragmentach planszy, co ma choć w małym stopniu wyeliminować problem kamperów, oraz ogólne wygładzenie całej planszy, przez co sprawia ona wrażenie bardziej naturalnej. W konsekwencji nowe Dust 2, choć zachowało pierwotny układ pomieszczeń i północnoafrykański klimat, wizualnie dość znacznie różni się od starszej wersji. Z pewnością wielu graczy będzie musiało przyzwyczaić się do odświeżonego otoczenia.

Osoby zainteresowane tym, jak nowe Dust 2 prezentuje się w akcji, mogą obejrzeć powyższy film przygotowany przez specjalistów z kanału Candyland. Prezentuje on nie tylko odświeżoną grafikę i modele, ale również jak wygląda wydajność w tej wersji kultowej planszy. Niestety, nie wygląda to dobrze dla osób liczących każdą klatkę. W porównaniu ze starszą odsłoną kultowej mapy, na nowej możemy zaobserwować wyraźny spadek liczby FPS. W niektórych fragmentach jest ich mniej nawet o 50. Gracze wyczuleni na tego typu ubytki bez wątpienia odczują różnicę w płynności.

Odświeżone modele terrorystów mają lepiej pasować do nowej wersji Dust 2. - Odświeżona mapa Dust 2 oficjalnie w Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2017-10-19
Odświeżone modele terrorystów mają lepiej pasować do nowej wersji Dust 2.

Wraz ze zmianami na mapie Dust 2 w grze pojawiły się również nowe modele terrorystów należących do organizacji Leet Krew. Według deweloperów, zostali oni przerobieni tak, by lepiej pasować do odświeżonego otoczenia, lecz zachowali jednocześnie swój ikoniczny charakter.

Znaki prowadzące do poszczególnych miejsc podłożenia bomb teraz bardziej wpasowują się w otoczenie. - Odświeżona mapa Dust 2 oficjalnie w Counter-Strike: Global Offensive - wiadomość - 2017-10-19
Znaki prowadzące do poszczególnych miejsc podłożenia bomb teraz bardziej wpasowują się w otoczenie.

Zgodnie z wypowiedziami deweloperów, ewolucja mapy Dust 2 jeszcze się nie skończyła. Z biegiem czasu ma ona być dalej udoskonalana, by zabawa na niej dawała jak najwięcej przyjemności. W którą stronę pójdą te zmiany? To już w dużej mierze zależy od samych graczy.