Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 09:47

autor: Góral

Elex - porównanie graficzne na wszystkich platformach sprzętowych

Na kanale Candyland w serwisie YouTube opublikowano porównanie graficzne gry Elex w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery osobiste.

Elex na wszystkich platformach wygląda mniej więcej tak samo, choć na Xboksie One obraz jest nieco bardziej zamazany. - Elex - porównanie graficzne na wszystkich platformach sprzętowych - wiadomość - 2017-10-19
Elex na wszystkich platformach wygląda mniej więcej tak samo, choć na Xboksie One obraz jest nieco bardziej zamazany.

Dwa dni temu odbyła się oficjalna premiera wyczekiwanego, zwłaszcza w naszym kraju, RPG Elex od studia Piranha Bytes. Produkcja zebrała przyzwoite oceny, przynajmniej jeżeli chodzi o PC-tową wersję – w serwisie Metacritic może się ona pochwalić średnią na poziomie 73 punktów. Gorzej wypadło wydanie na konsolę PlayStation 4, które wykręciło 59 punktów. Edycja na Xboksa One również nie zbiera rewelacyjnych opinii. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele – od samej jakości gry, aż po fakt, że Elex to spadkobierca kultowego Gothica, który jednak fanom konsol jest praktycznie obcy. Poza tym pod względem grafiki tytuł odbiega „nieco” od najładniejszych produkcji. Na kanale Candyland w serwisie YouTube postanowiono porównać wszystkie trzy wersje projektu. Gra nie różni się diametralnie na żadnej z platform sprzętowych. Najgorzej wypada chyba edycja na sprzęt Microsoftu – obraz nie jest tak ostry, jak na pozostałych urządzeniach.

Przypominamy, że w Elex trafiamy do fantastycznego świata, w którym niegdyś doszło do wielkiej tragedii – w planetę Magalan uderzył meteoryt, który zniszczył rozwiniętą cywilizację i sprowadził tajemniczą substancję. Ci, którym udało się przetrwać katastrofę zaczęli z niej korzystać, uzyskując nowe moce czy produkując broń. Wkrótce globem zawładnęli Albowie. Gracz wciela się w jednego z nich – zdradzonego generała, który musi się odnaleźć w nowej sytuacji.