Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 09:45

Star Ocean: The Last Hope - w remaster jRPG-a zagramy w przyszłym miesiącu

Firma Square Enix poinformowała, że anglojęzyczna wersja zremasterowanego jRPG-a Star Ocean: The Last Hope trafi do sprzedaży 28 listopada tego roku. Produkcja ukaże się na pecety oraz konsolę PlayStation 4.

Remaster ukaże się pod koniec listopada - Star Ocean: The Last Hope - w remaster jRPG-a zagramy w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2017-10-19
Remaster ukaże się pod koniec listopada
REMASTER STAR OCEAN: LAST HOPE W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: tri-Ace
 2. Wydawca: Square Enix
 3. Gatunek: jRPG
 4. Platformy: PC, PS4
 5. Data premiery: 28 listopada 2017 r.

Tydzień temu firma Square Enix zapowiedziała remaster Star Ocean: The Last Hope, czyli jRPG-a autorstwa studia tri-Ace z 2009 roku, który pierwotnie ukazał się na Xboksa 360 i PlayStation 3. Wtedy ogłoszono jedynie japońską datę premiery, ustaloną na 28 listopada tego roku. Teraz wydawca poinformował, że tego samego dnia produkcja zadebiutuje również w wersji anglojęzycznej.

Przypomnijmy, że remaster Star Ocean: The Last Hope zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Na obu tych platformach dostępny będzie wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Cena ustalona zostanie na poziomie 20,99 dolarów (ok. 75 złotych), ale wydawca zapowiedział już promocję z 10-procentową obniżką, która potrwa do 12 grudnia.

Remaster Star Ocean: The Last Hope będzie pecetowym debiutem marki. Twórcy obiecują m.in. mocno przerobiony system sterowania, dopasowany do specyfiki myszki i klawiatury, oraz funkcję robienia screenshotów, która usunie z ekranu interfejs, pozwalając nam na zapisywanie ładniejszych obrazków. Użytkownicy PlayStation 4 będą bawili się w rozdzielczości Full HD, a posiadacze PlayStation 4 Pro otrzymają opcję rozgrywki w 4K. Ponadto użytkownicy konsol firmy Sony, którzy dokonają zakupu przed 8 stycznia 2018 roku otrzymają dodatkowo motyw i dwanaście awatarów związanych z grą.

Warto na koniec wspomnieć, że w serwisie Steam pojawił się już profil poświęcony Star Ocean: The Last Hope. Dzięki niemu poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe i są one bardzo skromne, jak na współczesną produkcję, choć należy dodać, że na razie nie zdecydowano się sprecyzować, jaka karta graficzna będzie potrzebna do zabawy.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3 2100 / AMD A8-6500
 2. Karta graficzna: wspierająca Direct X 11
 3. Pamięć: 2 GB RAM
 4. Twardy dysk: 40 GB dostępnej przestrzeni
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7
 1. Oficjalna strona gry