Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster (PC)

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster to odświeżona wersja japońskiego RPG-a z 2009 roku, opracowanego przez studio tri-Ace.

RPG | science fiction | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster (PC)

data premiery gry:

28lis2017

PC

8sty2018

PS4

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster to opracowana z myślą o platformie PC i PS4 odświeżona wersja japońskiego RPG-a Star Ocean: The Last Hope z 2009 roku. Obie produkcje wyszły spod rąk pracowników studia tri-Ace, mającego na koncie również takie tytuły jak Resonance of Fate, Radiata Stories czy seria Valkyrie Profile.

Fabuła

The Last Hope to czwarta główna odsłona cyklu Star Ocean. Pod względem fabularnym produkcja jest prequelem pierwszej części; jej akcja zaczyna się na Ziemi w roku 2096, 31 lat po zakończeniu III wojny światowej. Globalny konflikt zniszczył większość powierzchni planety i doprowadził ludzkość na skraj zagłady, zmuszając ocalałych do życia w podziemnych miastach.

Przedstawione wydarzenia rozpoczynają się wkrótce po wynalezieniu napędu umożliwiającego podróże gwiezdne z prędkością nadświetlną, a scenariusz opowiada o załodze wyposażonego w tę technologię statku, który zostaje wysłany z misją znalezienia nowego domu dla rasy ludzkiej.

Mechanika

Wydane na platformę PC i PS4 Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster to RPG akcji, w którym zabawa koncentruje się na eksploracji, wypełnianiu zadań oraz przede wszystkim toczeniu bitew. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu gra oferuje mocno zręcznościowy system walki. W potyczkach kierujemy czteroosobową drużyną, a kluczową rolę odgrywa właściwe koordynowanie ataków bohaterów.

Równie ważne jest zarządzanie podwładnymi poza misjami. Poprzez interakcje z załogą statku bohater gracza kształtuje wzajemne relacje, które potem mają istotny wpływ na rozgrywkę. Ponadto sami decydujemy, jakie postacie będą dzieliły kajuty, a te wybory znajdują potem odbicie w dalszym rozwoju fabuły.

Gra oferuje także znany fanom serii system craftingu, pozwalający na tworzenie uzbrojenia oraz przydatnych gadżetów. Nowością jest możliwość organizowania zebrań, podczas których postacie dyskutują nad projektami przedmiotów, a efekt końcowy zależy od właściwych umiejętności uczestników takich konferencji.

Kwestie techniczne

Gra jest typowym remasterem. W porównaniu z pierwowzorem z 2009 roku największe zmiany zaszły w oprawie graficznej i Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster pozwala na zabawę w znacznie wyższych rozdzielczościach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster

Klasyfikacja PEGI Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD A8-6500 3.5 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GT 630 / Radeon R7 250
 • 55 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4670 3.4 GHz / AMD A10-7850K 3.7 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Star Ocean: The Last Hope - w remaster jRPG-a zagramy w przyszłym miesiącu
Star Ocean: The Last Hope - w remaster jRPG-a zagramy w przyszłym miesiącu

wiadomość19 października 2017

Firma Square Enix poinformowała, że anglojęzyczna wersja zremasterowanego jRPG-a Star Ocean: The Last Hope trafi do sprzedaży 28 listopada tego roku. Produkcja ukaże się na pecety oraz konsolę PlayStation 4.

Remaster jRPG-a Star Ocean: The Last Hope trafi na PC i PlayStation 4
Remaster jRPG-a Star Ocean: The Last Hope trafi na PC i PlayStation 4

wiadomość12 października 2017

Studio tri-Ace i firma Square Enix ogłosiły, że na pecety i PlayStation 4 zmierza remaster gry Star Ocean: The Last Hope. Będzie to pierwsza odsłona popularnego cyklu jRPG, która trafi na PC.

PC
PS4