Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPSVPCPS4
Okładka Tokyo Xanadu eX+ (Switch)
OkładkaTokyo Xanadu eX+ (Switch)

Tokyo Xanadu eX+

Tokyo Xanadu

Japońskie RPG akcji opracowane przez studio Nihon Falcom, znane z takich serii jak Ys czy The Legend of Heroes. Fabuła Tokyo Xanadu osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości, na terenie fikcyjnej dzielnicy miasta Tokio.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | jRPG | urban fantasy

Tokyo Xanadu eX+ Premiera

30wrz2016

PSV

8gru2017

PC PS4

25lip2024

Switch

Tokyo Xanadu to wydane na platformę PC, PS4 i PSV japońskie RPG akcji. Produkcję opracowało studio Nihon Falcom, znane z takich serii jak Ys czy The Legend of Heroes.

Fabuła

Akcja gry toczy się w czasach współczesnych, na terenie położonej na obrzeżach miasta Tokio fikcyjnej dzielnicy Morimiya, wzorowanej na rzeczywistych lokacjach z regionu Tochikawa, w którym mieści się siedziba studia Nihon Falcom.

Głównym bohaterem jest siedemnastoletni licealista imieniem Kou Tokisaka. Pewnej nocy, wracając do domu z dorywczej pracy, staje się światkiem zmasakrowania grupy młodocianych bandziorów przez nieludzką bestię. Chwilę potem potwór zostaje pokonany przez młodą dziewczynę, którą okazuje się przewodnicząca klasy, do której chodzi Kou. W ten sposób nastolatek zostaje wplątany w walkę ludzkości z istotami przybywającymi ze świata równoległego.

Mechanika

Wydane na platformie PC, PS4 i PSV Tokyo Xanadu to RPG oferujące dwa typy rozgrywki, zależnie od tego gdzie akurat przebywa nasza drużyna. W świecie śmiertelników zajmujemy się głównie dbaniem o życie codziennie postaci. Musimy więc uczęszczać do szkoły, dbać o utrzymanie w niej odpowiedniej reputacji, robić zakupy oraz zajmować się innymi zadaniami z życia powszedniego.

Jednocześnie regularnie trafiamy także do alternatywnej rzeczywistości zamieszkanej przez potwory. Tam rozgrywka oferuje rozwiązania klasyczne dla RPG-ów akcji. Zabawa obraca się więc głównie wokół toczenia potyczek z wrogami za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Możemy wykonywać wiele typów ataków, łączyć je w kombosy oraz korzystać z licznych zdolności specjalnych. Gracz kontroluje pojedynczego bohatera, a reszta drużyny pozostaje ukryta i nieaktywna. Jednocześnie możemy jednak w każdej chwili zmienić kierowaną postać na inną. Ma to istotne znacznie, gdyż każda z nich dysponuję odmiennym typem uzbrojenia z unikalnymi cechami i atakami specjalnymi.

Obie rzeczywistości są ze sobą powiązane. Sukcesy i porażki w świecie śmiertelników mają wpływ na zdolności bohaterów i tym samym przekładają się na ich potencjał bojowy podczas starć z potworami. Z drugiej strony skuteczne wypełnianie misji w wymiarze potworów polepsza także sytuację w dzielnicy Morimiya.

Ostatnia modyfikacja 25 lipca 2024

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Tokyo Xanadu eX+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tokyo Xanadu eX+ Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PSV
PC
PS4
Switch