Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPSVPS4
Okładka Sword Art Online Re: Hollow Fragment (PC)
OkładkaSword Art Online Re: Hollow Fragment (PC)

Sword Art Online Re: Hollow Fragment

Sword Art Online: Hollow Fragment

Trójwymiarowy RPG akcji, który oparty został na serialu anime oraz książkach przedstawiających uniwersum Sword Art Online. Gracze wcielają się w głównego bohatera serii, który wraz z przyjaciółmi uwięziony jest wbrew swojej woli w grze MMORPG.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | książki | manga i anime | RPG akcji | jRPG

Sword Art Online Re: Hollow Fragment Premiera

23kwi2014

PSV

28lip2015

PS4

23mar2018

PC

producent: Aquria wydawca: Bandai Namco Entertainment

Gry podobne do Sword Art Online Re: Hollow Fragment

Tales of Arise

God Eater 2: Rage Burst

Monster Hunter: Frontier

Sword Art Online: Hollow Fragment (Sword Art Online Re: Hollow Fragment) na platformę PSV, PC i PS4 to trójwymiarowe RPG akcji, osadzone w wirtualnej grze MMORPG, której uczestnicy zostali zamknięci w niej wbrew swojej woli. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Bandai Namco Games oraz japońskie studio deweloperskie Aquria.

Produkcja pierwotnie ukazała się w 2014 roku na handheldzie PS Vita. Jest to remake Sword Art Online: Infinity Moment, wydanego jedynie w Japonii na konsoli PSP. Gra pojawiła się na PlayStation 4 w 2015 roku pod tytułem Sword Art Online Re: Hollow Fragment. Wersja ta w 2018 roku trafiła na PC-ty. Co ciekawe, produkcja była dodawana za darmo do pre-orderów na Sword Art Online: Fatal Bullet.

Fabuła

Sword Art Online Re: Hollow Fragment oparte jest na wyjątkowo popularnej serii anime, zatytułowanej Sword Art Online, będącej adaptacją serii japońskich książek science fiction. Fabuła przedstawia alternatywną wersję wydarzeń, które pokazano w pierwszych dwóch tomach powieści oraz połowie pierwszego sezonu serii TV. Głównym bohaterem gry jest Kirito, młody fan gier online. W wolnym czasie testuje on jedną z nowych produkcji o nazwie Sword Art Online, która stworzona jest z myślą o nowoczesnych okularach VR. W trakcie oficjalnej inauguracji gry, wszyscy jej uczestnicy dowiadują się, że nie będą mogli wylogować się z rozgrywki do czasu, aż ktoś nie oczyści najtrudniejszego poziomu w fikcyjnym świecie. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że śmierć postaci w trakcie zabawy oznacza także zgon w świecie rzeczywistym. Kirito wraz ze swoimi poznanymi po drodze przyjaciółmi stara się dotrzeć do wyznaczonego przez twórców gry celu oraz poznać jej tajemnice. W Hollow Fragment znajdziemy wszystkie scenariusze dostępne w Infinity Moment, które dodatkowo wzbogacone zostały o szereg nowych lokacji, misji fabularnych oraz bohaterów.

Mechanika

Sword Art Online Re: Hollow Fragment przypomina do złudzenia wiele popularnych tytułów MMORPG, choć kampanię przechodzimy wyłącznie w trybie single player. Gracze mogą obserwować świat z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. W trakcie zabawy pokonujemy kolejne poziomy oraz wykonujemy szereg misji, które zlecają mieszkańcy miast lub napotkani po drodze gracze. System walki jest szybki, zręcznościowy i nastawiony na ofensywną rozgrywkę. Do poszczególnych przycisków konsoli przypisano różne umiejętności specjalne i ataki. Bohater może z czasem rozwijać swoje zdolności oraz korzystać z bogatego arsenału broni białej. Warto wspomnieć, że gra zawiera także elementy symulatora randkowego. Podczas zabawy rozwijamy relacje z wybranymi bohaterkami i umawiamy się z nimi na romantyczne spotkania. Gra wspiera tryb multiplayer dla kilku osób.

Kwestie techniczne

Oprawa tytułu korzysta w dużej części z modeli postaci oraz otoczenia przygotowanych jeszcze z myślą o Infinity Moment na PSP. Twórcy poprawili jednak jakość tekstur, rozdzielczość oraz dodali nowe efekty graficzne, jednak na dużym ekranie nadal wyraźnie widać, że mamy do czynienia z portem z przenośnych konsol. Głosu postaciom udzielają aktorzy znani z serialu telewizyjnego. Warto również dodać, że wersja Re: Hollow Fragment zawiera zupełnie nowe tłumaczenie, którego jakość była jednym z największych problemów edycji na PS Vita.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Sword Art Online Re: Hollow Fragment cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sword Art Online Re: Hollow Fragment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Sword Art Online Re: Hollow Fragment Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 30 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PSV
PS4
PC