Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS3
Okładka Ragnarok Odyssey Ace (PSV)
OkładkaRagnarok Odyssey Ace (PSV)

Ragnarok Odyssey Ace

Poprawiona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Ragnarok Odyssey z 2013 roku. Gracze rozwijają swoją postać wykonując dziesiątki zadań i polując na setki zróżnicowanych stworów oraz dziesiątki ogromnych bossów.

RPG | TPP | fantasy | funkcje cross-platform | kooperacja | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ragnarok Odyssey Ace Premiera

29sie2013

PSV PS3

Ragnarok Odyssey Ace to trójwymiarowe RPG akcji, którego fabuła umiejscowiona jest w uniwersum popularnej gry MMO Ragnarok Online. Producentem tytułu jest japońskie studio deweloperskie Game Arts. Ace jest poprawioną i rozszerzoną wersją oryginalnej edycji Ragnarok Odyssey, która zadebiutowała na konsoli PS Vita w 2012 roku. Tytuł cieszył się sporym powodzeniem wśród graczy, a zwłaszcza fanów serii Monster Hunter. Poza pewnymi zmianami w rozgrywce, gra posiada również zawartość wszystkich wydanych zestawów DLC dla podstawowego Ragnarok Odyssey.

Uniwersum gry zostało oparte na nordyckiej mitologii. Znajdziemy w nim sporo mitycznych bestii, a także terminologii zapożyczonej z sag wikingów. Do tego rdzenia dodano wiele elementów kojarzonych z japońskimi grami fantasy. Twórcy korzystali ze wschodniej estetyki także przy tworzeniu scenografii oraz projektowaniu postaci.

Rozpoczynając przygodę z grą tworzymy własnego bohatera i określamy jego wygląd oraz wybieramy jedną z sześciu klas postaci. W zależności od obranej profesji nasza postać włada innym orężem oraz dysponuje unikalnymi specjalnymi umiejętnościami, rozwijanymi wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Co ciekawe, po spełnieniu odpowiednich wymagań, klasy możemy zmieniać w dowolnym momencie, w ten sposób dopasowując się np. do innych graczy w trybie multiplayer. W nowej wersji tytułu bohaterowie mogą korzystać z dodatkowej grupy zdolności (Ace), przypisanej do każdej z klas. Obdarzają one graczy sporą przewagą taktyczną na polu walki.

Rozgrywka w Ragnarok Odyssey Ace jest szybka i nastawiona na akcję. Podobnie jak we wspomnianym już Monster Hunterze, gracze obserwują świat z perspektywy trzeciej osoby, a ich głównym zadaniem jest eliminacja przeciwników zasiedlających rozległe trójwymiarowe lokacje. Wrogowie to zarówno niegroźne małe zwierzęta, jak i potężni, kilkudziesięciometrowi bossowie, których pokonamy jedynie wykorzystując wszystkie dostępne nam środki. W czasie walki stosujemy złożone komba, składające się z kilku rodzajów ataków. Wykorzystując w efektywny sposób tego typu taktykę jesteśmy nagradzani specjalnymi karatami zwiększającymi umiejętności bohatera. Edycja Ace wprowadza dodatkowe możliwości modyfikacji ekwipunku postaci. Możemy teraz zmieniać i ulepszać wygląd oraz zwiększać obrażenia każdej posiadanej broni.

Tytuł stworzono w głównej mierze z myślą o zabawie z innymi graczami. W trybie multiplayer możemy łączyć się za pomocą sieci lokalnej lub internetu. We wspólnej rozgrywce mogą uczestniczą maksymalnie cztery osoby, z którymi spotykamy się w przygotowanej do tego lokacji, łączącej poszukiwaczy przygód. Po skompletowaniu drużyny i wybraniu zadania przenosimy się bezpośrednio na pole walki. Produkcja pozwala na równoczesną zabawę osób, korzystających z PS Vity i PlayStation 3.

W przeciwieństwie do podstawowego Ragnarok Odyssey możemy również sami stworzyć drużynę, nie musząc polegać na innych żywych graczach. Dzięki systemowi najemników wynajmiemy wojowników walczących u naszego boku, w zależności od naszych potrzeb.

Oprawa graficzna produkcji nie różni się znacząco od tej jaka prezentowała jej pierwotna wersja na PX Vicie. Chociaż model postaci i świata są kolorowe, a z daleka mogą robić wrażenie, to przy bliższym spojrzeniu przekonamy się, że brakuje im detali, a tekstury potrafią być rozmyte.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Ragnarok Odyssey Ace: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSV
PS3