Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Valhalla Knights 3 (PSV)
OkładkaValhalla Knights 3 (PSV)

Valhalla Knights 3 PSV

Trzecia odsłona japońskiej serii RPG, która narodziła się w 2006 roku na konsoli PSP. Gracze przemierzają trójwymiarowy świat fantasy, tworząc własną postać, która wraz z towarzyszami wypełnia dziesiątki różnych zadań i misji. Tytuł pozwala również na zabawę w trybie multiplayer.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valhalla Knights 3 Premiera PSV

23maja2013

producent: K2 wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Valhalla Knights 3 to już trzecia odsłona trójwymiarowej serii cRPG, pozwalającej graczom na eksplorację oryginalnego świata fantasy oraz zabawę w trybie wieloosobowym. Za produkcję gry ponownie odpowiada japońskie studio K2. Tytuł jest pierwszym reprezentantem cyklu, który powstał z myślą o konsoli PS Vita, jego poprzednie części ukazały się w 2006 i 2008 roku na PSP oraz w 2009 roku na Wii.

Valhalla Knights 3 rozgrywa się w uniwersum znanym osobom, które zetknęły się już z serią. Gracze tworzą od podstaw własną postać, wybierając jedną z siedmiu ras, takich jak ludzie, krasnoludy czy elfy, a następnie ustalają jej płeć i wygląd zewnętrzny. Bohatera przyporządkowujemy też do konkretnej klasy, takie jak mag, wojownik czy kapłan (w sumie jest około 20). Karierę zaczynamy w ogromnym zamku-mieście, który pełen jest podejrzanych zaułków i niebezpiecznych miejsc. Twierdza to nasza baza wypadowa, w której odpoczniemy przed kolejnym misjami i zakupimy odpowiedni ekwipunek. W drużynie dowodzonej przez herosa znajdować może się maksymalnie siedem osób, które stworzymy własnoręcznie lub wynajmiemy w mieście. Do kompanii mogą przyłączyć się również hostessy pracujące w dzielnicy uciech, ale wpierw musimy zbudować z nimi odpowiednio dobre relacje, wysłuchując ich problemów lub uczestnicząc w minigrach.

Trójwymiarowy świat obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie walki z przeciwnikami, odbywającej się w czasie rzeczywistym możemy wydawać rozkazy naszym podkomendnym. Wygrywają z wrogami zdobywamy przedmioty, broń i pancerze oraz punkty, które przeznaczamy na zakup nowych umiejętności. Każdy z członków zespołu ma własny, przydzielany losowo charakter, wpływający na jego kontakty z resztą kompanów. Gra posiada tryb multiplayer, pozwalający na walkę dwóch siedmioosobowych drużyn bohaterów na wydzielonych arenach. Zwycięzcy pojedynków otrzymują punkty, które wykorzystają do zakupu nowego wyposażenia.

Nowy silnik graficzny tytułu oraz możliwości PS Vity pozwalają na atrakcyjne przedstawienie pola bitew, miast, rozmaitych lokacji oraz modeli przeciwników i bohaterów. Twórcy zastosowali przygaszona paletę kolorów, odpowiadającą tonowi gry, której historia obraca się wokół pojęcia i znaczenia zła.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Valhalla Knights 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.