Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Radiata Stories (PS2)
OkładkaRadiata Stories (PS2)

Radiata Stories PS2

Japońska gra RPG osadzona w klimatach fantasy. Wcielamy się w rolę szesnastoletniego Jacka Russella i przemierzamy otwarty świat pełen bohaterów niezależnych, których możemy zaprosić do drużyny.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radiata Stories Premiera PS2

27stycznia2005

producent: Tri-Ace wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Radiata Stories to gra RPG utrzymana w stylistyce japońskiego nurtu fantasy. Jak przystało na produkcje tego typu, większość czasu spędzamy na przemierzaniu rozległego świata, rozmawianiu z napotkanymi postaciami niezależnymi oraz toczeniu licznych pojedynków. Wraz z postępem fabuły awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywamy potężne wyposażenie.

Głównym bohaterem jest szesnastoletni Jack Russell. Młodzieniec ma duży temperament, ale zamierza pójść w ślady swojego ojca i stać się królewskim rycerzem Radiaty. W drodze do celu czeka na niego wiele niebezpieczeństw, wrogów, ale i przyjaciół. Ci ostatni mogą dołączyć do niego w krucjacie mającej na celu obronę krainy.

Twórcy gry Radiata Stories przywiązali dużą wagę do sposobu przedstawienia miast oraz trybu życia ich mieszkańców. Pula bohaterów niezależnych, którzy mogą dołączyć do głównego bohatera przekracza 170, przy czym jednocześnie korzystamy z pomocy kilku z nich. Bezpośrednią kontrolę sprawujemy tylko nad Jackiem, a towarzyszom wydajemy ogólnikowe polecenia dotyczące między innymi strategii walki.

Starcia, w przeciwieństwie do klasycznych produkcji z gatunku jRPG, odbywają się w czasie rzeczywistym. Po zbliżeniu się do przeciwnika zostajemy przeniesieni na instancjonowaną planszę. Gra pauzuje się jedynie w trakcie przeglądania podręcznego menu służącego do używania przedmiotów, wykorzystywania specjalnych umiejętności itp. Po zakończeniu walki otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym z czasem poprawiają się statystyki postaci.

Na graczy czekają dwie główne ścieżki fabularne. Po ukończeniu pierwszej z nich możemy rozpocząć ponownie przygodą zachowując, między innymi, zdobyte przedmioty.

Gra Radiata Stories posiada w pełni trójwymiarową, bajkową oprawę graficzną przywodzącą na myśl np. serię Dragon Quest.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Radiata Stories: Odpowiednia dla każdego wieku.