Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2iOS3DSAND
Okładka Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King (PS2)
OkładkaDragon Quest VIII: Journey of the Cursed King (PS2)

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Dragon Quest VIII

Kolejna odsłona bestsellerowej serii jRPG-ów, rozwijanej od drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Jest to zarazem pierwsza gra z cyklu dostępna na konsoli PlayStation 2.

RPG | TPP | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King Premiera

1lis2005

PS2

28maj2014

iOS AND

27sie2015

3DS

producent: Level 5 wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Final Fantasy XII

Persona 3

Final Fantasy X

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King jest ósmą pełnoprawną odsłoną jednej z najpopularniejszych (zwłaszcza w rodzimej Japonii) gier z gatunku jRPG. Tytuł zadebiutował w 2004 roku na konsoli PlayStation 2, jednak po latach został przeniesiony także na popularne urządzenia mobilne oraz mini-konsolkę Nintendo 3DS.

Fabuła

Straszliwemu Dhoulmagusowi udało się uwolnić piekielne moce i rzucić klątwę na króla, a księżniczkę zamienić w konia. Jedyną osobą, która może zapobiec nieuchronnej katastrofie, jest oczywiście gracz, dowodzący drużyną awanturników (m.in. wojowniczy Yangus, urocza Jessica, a nawet sam zaklęty władca imieniem Trode).

Mechanika

W trakcie eksplorowania fantastycznego świata gry natrafiamy nie tylko na stosunkowo przyjaznych NPC-ów (można konwersować, handlować itd.), ale znacznie częściej spotykamy przeróżne wrogie potwory. Walcząc z tymi ostatnimi wykorzystujemy szereg mniej lub bardziej konwencjonalnych form ataku i obrony. Używamy zatem typowego oręża, podobnego do uzbrojenia średniowiecznego (miecze, topory łuki itp.), jak również potężnej magii. System bezpośredniej konfrontacji z oponentami bazuje na naprzemiennych turach. Podobnie jak w innych grach RPG, bohaterowie wraz z upływem czasu zdobywają nowe umiejętności, zyskują większą siłę i zręczność, zbierają rozmaite przedmioty etc.

Kwestie techniczne

Dragon Quest VIII na platformę PS2, 3DS itd. to pierwsza w całej serii pozycja, oferująca całkowicie trójwymiarowe otoczenie oraz przestrzenne postacie, wykonane w technologii cel-shading. Wygląd wirtualnych postaci zaprojektował słynny Akira Toriyama, znany przede wszystkim za sprawą marki Dragon Ball.

W stosunku do pierwowzoru z konsoli PlayStation 2, edycja na konsolę Nintendo 3DS oferuje uwspółcześnioną i rozbudowaną mechanikę rozgrywki. Twórcy oddali do dyspozycji graczy dodatkową zawartość, taką jak nieobecne w oryginale scenariusze czy nowych członków drużyny: właściciela areny potworów Morrie oraz złodziejkę imieniem Red.

Mobilna reedycja gry na systemach Android i iOS niesie ze sobą przemodelowany na potrzeby ekranów dotykowych system kontroli oraz nieco zmienioną (uproszczoną) mechanikę walki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS2
iOS
AND
3DS