Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2AND3DSiOS
Okładka Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King (PS2)

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Dragon Quest VIII

Kolejna odsłona bestsellerowej serii jRPG-ów, rozwijanej od drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Jest to zarazem pierwsza gra z cyklu dostępna na konsoli PlayStation 2.

RPG | TPP | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King (PS2)

producent: Level 5

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

1lis2005

PS2

28maj2014

iOS AND

27sie2015

3DS

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King jest ósmą pełnoprawną odsłoną jednej z najpopularniejszych (zwłaszcza w rodzimej Japonii) gier z gatunku jRPG. Tytuł zadebiutował w 2004 roku na konsoli PlayStation 2, jednak po latach został przeniesiony także na popularne urządzenia mobilne oraz mini-konsolkę Nintendo 3DS.

Fabuła

Straszliwemu Dhoulmagusowi udało się uwolnić piekielne moce i rzucić klątwę na króla, a księżniczkę zamienić w konia. Jedyną osobą, która może zapobiec nieuchronnej katastrofie, jest oczywiście gracz, dowodzący drużyną awanturników (m.in. wojowniczy Yangus, urocza Jessica, a nawet sam zaklęty władca imieniem Trode).

Mechanika

W trakcie eksplorowania fantastycznego świata gry natrafiamy nie tylko na stosunkowo przyjaznych NPC-ów (można konwersować, handlować itd.), ale znacznie częściej spotykamy przeróżne wrogie potwory. Walcząc z tymi ostatnimi wykorzystujemy szereg mniej lub bardziej konwencjonalnych form ataku i obrony. Używamy zatem typowego oręża, podobnego do uzbrojenia średniowiecznego (miecze, topory łuki itp.), jak również potężnej magii. System bezpośredniej konfrontacji z oponentami bazuje na naprzemiennych turach. Podobnie jak w innych grach RPG, bohaterowie wraz z upływem czasu zdobywają nowe umiejętności, zyskują większą siłę i zręczność, zbierają rozmaite przedmioty etc.

Kwestie techniczne

Dragon Quest VIII na platformę PS2, 3DS itd. to pierwsza w całej serii pozycja, oferująca całkowicie trójwymiarowe otoczenie oraz przestrzenne postacie, wykonane w technologii cel-shading. Wygląd wirtualnych postaci zaprojektował słynny Akira Toriyama, znany przede wszystkim za sprawą marki Dragon Ball.

W stosunku do pierwowzoru z konsoli PlayStation 2, edycja na konsolę Nintendo 3DS oferuje uwspółcześnioną i rozbudowaną mechanikę rozgrywki. Twórcy oddali do dyspozycji graczy dodatkową zawartość, taką jak nieobecne w oryginale scenariusze czy nowych członków drużyny: właściciela areny potworów Morrie oraz złodziejkę imieniem Red.

Mobilna reedycja gry na systemach Android i iOS niesie ze sobą przemodelowany na potrzeby ekranów dotykowych system kontroli oraz nieco zmienioną (uproszczoną) mechanikę walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 319 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Battleheart Legacy, KeroBlaster, RETRY i inne – przegląd najlepszych gier maja na iOS
Battleheart Legacy, KeroBlaster, RETRY i inne – przegląd najlepszych gier maja na iOS

wiadomość3 czerwca 2014

Witamy w kolejnym wydaniu cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Omawiamy m.in RPG-i Battleheart Legacy i Dragon Quest VIII, turowe strategie Frontline: Road to Moscow i Romans In My Carpet oraz zręcznościówkę Warhammer 40,000: Carnage.

Premiera Dragon Quest VIII – klasyczne jRPG na iOS i Androidzie
Premiera Dragon Quest VIII – klasyczne jRPG na iOS i Androidzie

wiadomość30 maja 2014

Na App Store i Google Play zadebiutowało Dragon Quest VIII, czyli konwersja jednego z najlepszych japońskich RPG-ów minionej dekady, który pierwotnie ukazał się na konsoli Sony PlayStation 2.

Dragon Quest X będzie sieciowym RPG - zaprezentowano pierwszy zwiastun

wiadomość5 września 2011

Dziesiąta odsłona kultowej serii gier jRPG Dragon Quest umożliwi zabawę przez sieć z innymi graczami, zarówno na konsoli Nintendo Wii, jak i Wii U.

Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix
Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix

wiadomość23 kwietnia 2009

Firma Square-Enix opublikowała podsumowanie wyników sprzedaży swoich trzech najważniejszych marek. Dotyczą one łącznie wszystkich wydanych gier w ramach danego tytułu. Liczby są naprawdę imponujące i na pewno robią spore wrażenie. Najpotężniejszy produkt japońskiego koncernu, czyli pozycje z serii Final Fantasy, w sumie znalazły już przeszło 85 milionów nabywców na całym świecie.

Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

PS2
iOS
AND
3DS