Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2011, 10:38

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Dragon Quest X będzie sieciowym RPG - zaprezentowano pierwszy zwiastun

Dziesiąta odsłona kultowej serii gier jRPG Dragon Quest umożliwi zabawę przez sieć z innymi graczami, zarówno na konsoli Nintendo Wii, jak i Wii U.

Yuji Horii, twórca serii gier jRPG Dragon Quest, zaprezentował podczas wczorajszej konferencji prasowej zwiastun kolejnej odsłony tej bardzo popularnej marki. Okazuje się, że dziesiąta część cyklu, nie licząc spin-offów, zostanie wydana zarówno na konsolę Nintendo Wii, jak i zapowiedzianą na przyszły rok Wii U. Największe zainteresowanie wzbudził jednak fakt, że zgodnie z wypowiedzią twórcy, Dragon Quest X będzie sieciowym RPG.

Trwający blisko dwie i pół minuty zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

Na pierwszy rzut oka grafika przypomina grę Dragon Quest VIII, czyli jedyną odsłonę serii wydaną na konsolę PlayStation 2. Widzimy w nim drużynę bohaterów reprezentujących różne klasy. Na ich drodze stają znane z poprzednich części potworki, w tym między innymi najbardziej rozpoznawalne Slimy.

Oprócz rozgrywki wieloosobowej, w Dragon Quest X pojawi się równie możliwość zabawy w pojedynkę z towarzyszami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Za pośrednictwem karczmy dołączymy do drużyny kierowanej przez innego użytkownika. Znajdujący się w pobliżu gracze będą „prześwitywać” i kibicować w trakcie przygody wykorzystując system emotek.

Dragon Quest X będzie sieciowym RPG - zaprezentowano pierwszy zwiastun - ilustracja #1

Więcej szczegółów odnośnie elementów mechaniki Dragon Quest X znajdziecie tutaj. Wśród nich poruszono między innymi kwestie związane z alchemią oraz zadaniami, które mają być także publikowane po premierze gry, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej odsłony serii.

Yuji Horii zapowiedział, że wersja przygotowywana specjalnie z myślą o nowej konsoli koncernu Nintendo – Wii U – będzie posiadała ulepszoną oprawę graficzną, a także umożliwi międzyplatformową rozgrywkę z posiadaczami Wii. Producent rozważa również wprowadzenie kompatybilności z konsolą 3DS na potrzeby transferu i wymiany zapisanych postaci z innymi graczami.