Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies (NDS)
OkładkaDragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies (NDS)

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies NDS

Dragon Quest IX: Defenders of the Starry Sky

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies to wyprodukowana przez studio 5 Level gra z gatunku jRPG, będąca dziewiątą odsłoną serii wykreowanej przez Yuji Horii. Bohater, którego poczynania kontroluje gracz, jest przemienionym w człowieka aniołem.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies Premiera NDS

11lipca2009

producent: Level 5 wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

Fire Emblem: Shadow Dragon

Dragon Quest Heroes: Rocket Slime

Dragon Quest IX to kolejna odsłona dobrze znanej serii gier z gatunku jRPG, stworzonej przez Yuji Horii. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Level 5, które w przeszłości zasłynęło kilkoma ciekawymi produkcjami (White Knight Chronicles, Dark Cloud, Professor Layton and the Curious Village).

Gra przenosi nas do bogatego i barwnego uniwersum, zamieszkanego między innymi przez anioły, które próbują przedostać się do niebios. Żeby jednak było to możliwe muszą one odnaleźć magiczny, boski owoc, zrodzony przez potężne drzewo (World Tree). Głównym bohaterem produkcji jest anioł, który spada na ziemię i przeistacza się w zwykłego człowieka.

Sednem rozgrywki w dziewiątym Dragon Quest jest zabawa sieciowa. Gra oferuje czteroosobowy tryb kooperacji, w którym gracze mogą wspólnie przemierzać świat, wykonywać zadania i walczyć z potworami. Granie samemu jest również możliwe (pojawiają się pomocnicy kierowani przez sztuczną inteligencję), ale dopiero wspólna przygoda rozgrywana za pośrednictwem sieci lokalnej pokazuje pełnię możliwości produkcji.

W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, na początku zabawy możemy wybrać płeć, fryzurę, kolor skóry, kształt ciała i kilka innych cech naszej postaci. Oczywiście jej wygląd zależy w dużym stopniu od używanej broni i zbroi. Ze względu na wspomnianą konstrukcję gry (tryb kooperacji) poszczególne zadania są nieco krótsze i mniej powiązane ze sobą niż w innych częściach sagi. Pojawia się też wiele powtarzalnych misji.

Ważnym elementem wspólnej zabawy jest walka rozgrywana w systemie turowym. Z gry zniknęły losowe bitwy – zamiast nich widzimy wszystkich przeciwników na mapie świata, więc możemy sami wybierać kogo zaatakujemy. Oprócz potyczek , w produkcji ukryto standardowo mnóstwo sekretów i przedmiotów do zebrania.

Oprawa wizualna gry stoi na wysokim poziomie mimo ograniczeń konsoli DS. Twórcy przygotowali naprawdę ładne lokacje składające się na dość duży świat oraz świetnie zaprojektowane modele postaci. Postawiono przede wszystkim na zróżnicowanie miejsc pod względem stylistycznym – każdy obszar czy wioska posiada własny, oryginalny klimat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.