Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies (NDS)

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies NDS

Dragon Quest IX: Defenders of the Starry Sky

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies to wyprodukowana przez studio 5 Level gra z gatunku jRPG, będąca dziewiątą odsłoną serii wykreowanej przez Yuji Horii. Bohater, którego poczynania kontroluje gracz, jest przemienionym w człowieka aniołem.

RPG | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11lipca2009

Dragon Quest IX to kolejna odsłona dobrze znanej serii gier z gatunku jRPG, stworzonej przez Yuji Horii. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Level 5, które w przeszłości zasłynęło kilkoma ciekawymi produkcjami (White Knight Chronicles, Dark Cloud, Professor Layton and the Curious Village).

Gra przenosi nas do bogatego i barwnego uniwersum, zamieszkanego między innymi przez anioły, które próbują przedostać się do niebios. Żeby jednak było to możliwe muszą one odnaleźć magiczny, boski owoc, zrodzony przez potężne drzewo (World Tree). Głównym bohaterem produkcji jest anioł, który spada na ziemię i przeistacza się w zwykłego człowieka.

Sednem rozgrywki w dziewiątym Dragon Quest jest zabawa sieciowa. Gra oferuje czteroosobowy tryb kooperacji, w którym gracze mogą wspólnie przemierzać świat, wykonywać zadania i walczyć z potworami. Granie samemu jest również możliwe (pojawiają się pomocnicy kierowani przez sztuczną inteligencję), ale dopiero wspólna przygoda rozgrywana za pośrednictwem sieci lokalnej pokazuje pełnię możliwości produkcji.

W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, na początku zabawy możemy wybrać płeć, fryzurę, kolor skóry, kształt ciała i kilka innych cech naszej postaci. Oczywiście jej wygląd zależy w dużym stopniu od używanej broni i zbroi. Ze względu na wspomnianą konstrukcję gry (tryb kooperacji) poszczególne zadania są nieco krótsze i mniej powiązane ze sobą niż w innych częściach sagi. Pojawia się też wiele powtarzalnych misji.

Ważnym elementem wspólnej zabawy jest walka rozgrywana w systemie turowym. Z gry zniknęły losowe bitwy – zamiast nich widzimy wszystkich przeciwników na mapie świata, więc możemy sami wybierać kogo zaatakujemy. Oprócz potyczek , w produkcji ukryto standardowo mnóstwo sekretów i przedmiotów do zebrania.

Oprawa wizualna gry stoi na wysokim poziomie mimo ograniczeń konsoli DS. Twórcy przygotowali naprawdę ładne lokacje składające się na dość duży świat oraz świetnie zaprojektowane modele postaci. Postawiono przede wszystkim na zróżnicowanie miejsc pod względem stylistycznym – każdy obszar czy wioska posiada własny, oryginalny klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dragon Quest X będzie sieciowym RPG - zaprezentowano pierwszy zwiastun

wiadomość5 września 2011

Dziesiąta odsłona kultowej serii gier jRPG Dragon Quest umożliwi zabawę przez sieć z innymi graczami, zarówno na konsoli Nintendo Wii, jak i Wii U.

Dragon Quest IX jest najlepiej sprzedającą się odsłoną serii

wiadomość18 marca 2011

Firma Square Enix poinformowała, że Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies jest najlepiej sprzedającą się odsłoną w historii całej serii. Popularna produkcja z gatunku jRPG została wydana w czerwcu 2009 roku w Japonii i dwanaście miesięcy później na świecie. Do grudnia ubiegłego roku gra sprzedała się w nakładzie 5.3 miliona egzemplarzy.

Wyniki finansowe Square-Enix. Milion sprzedanych Kane & Lynch 2: Dog Days
Wyniki finansowe Square-Enix. Milion sprzedanych Kane & Lynch 2: Dog Days

wiadomość3 lutego 2011

Japoński gigant przemysłu rozrywkowego – Square-Enix – wydał raport dotyczący swoich wyników finansowych z okresu obejmującego 9 miesięcy pomiędzy 1 kwietnia a 31 grudnia 2010. Dodatkowo w wyżej wymienionym dokumencie znalazła się informacja o tym, że gra Kane & Lynch 2: Dog Days sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11
Wieści ze świata (Dead Space 2, Magicka, Mortal Kombat) 28/01/11

wiadomość28 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starcie beta testów APB: Reloaded, nowych wojownikach w Mortal Kombat, sprzedaży konsol Nintendo, przyszłości marki Enslaved, a także darmowym prezencie dla nabywców Magicki. Zapraszamy do lektury.

Xbox 360 najlepiej sprzedającą się konsolą w lipcu w USA

wiadomość13 sierpnia 2010

Organizacja NPD Group ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier i konsol w lipcu obejmującą rynek Stanów Zjednoczonych. Największą niespodzianką wydaje się być wysoka pozycja Xboksa 360 w rankingu.