Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Dragon Quest Heroes: Rocket Slime (NDS)

Dragon Quest Heroes: Rocket Slime NDS

Dragon Quest Heroes: Rocket Slime to gra, będąca połączeniem cRPG, przygodówki i platformówki. Tytuł daje nam okazję poprowadzenia jednego z najbardziej popularnych stworków, ze świata Dragon Quest – Blue Slime.

Przygodowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Dragon Quest Heroes: Rocket Slime (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

26września2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest Heroes: Rocket Slime to gra, będąca połączeniem cRPG, przygodówki i platformówki. Tytuł daje nam okazję poprowadzenia jednego z najbardziej popularnych stworków, ze świata Dragon Quest – Blue Slime.

Historia rozgrywa się w spokojnej krainie Slimenia. Pewnego dnia złowroga organizacja the Plob, najeżdża Slimenię, a następnie porywa i więzi mieszkańców (czyli Slime’y) w stolicy Boingburgu. Wcielamy się w postać jedynego ocalałego Slime’a - Rocketa, a naszym zadaniem jest uratowanie rodaków i odbudowa wioski.

Realizacja zadania polega na podróżowaniu przez kolejne krainy i wykonywaniu postawionych przed nami wyzwań. Poszczególne plansze i misje są zróżnicowane - jednym razem jest to olbrzymia forteca, a naszym zadaniem jest załadowanie amunicją wszystkich dział, kiedy indziej może to być las, w którym musimy odszukać skrzynki, a następnie uwolnić zamknięte w nich stworki.

Sterowanie Rocketem momentami jest dość uciążliwe, ale wynika to z budowy naszego bohatera – nie posiada on rąk ani nóg. Wykorzystujemy za to inne jego możliwości, możemy rozciągać się, podskakiwać, a nawet unosić się na moment w powietrzu. Slime dysponuje także uderzeniem, ogłuszającym przeciwnika.

Bardzo ważnym elementem gry są pojedynki, które toczymy pod koniec każdej planszy. Do walki używamy olbrzymich machin – czołgów. Pojazdy rywali są prowadzone przez stworki znane z uniwersum Dragon Quest: bunnicorns, drakees itp. Bitwa dzieli się na dwie fazy: ostrzeliwania i abordażu. W pierwszej z nich, bombardujemy czołg rywala (z wzajemnością), mając nadzieję na zniszczenie jego pancerza (sprowadzenia punktów życia do zera). Kiedy nam się to uda wdzieramy się do maszyny wroga, biegniemy do rdzenia i wysadzamy go w powietrze. Mamy tu do czynienia z elementami strategii, ze względu na konieczność doboru odpowiedniej amunicji i kolejności jej używania oraz skutecznego korzystania z właściwości Slime’ów, pomagających nam w walce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 1.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Quest Heroes: Rocket Slime

odpowiednia dla każdego wieku

Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Japończycy wciąż kochają Square Enix
Japończycy wciąż kochają Square Enix

wiadomość18 czerwca 2007

Zapowiedziana niedawno gra jRPG The Last Remnant zadebiutowała właśnie w rankingu najbardziej pożądanych pozycji w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tworzony przez Square Enix produkt trafił na ostatnie, dwudzieste miejsce, zrzucając jednocześnie z listy zajmujące je do tej pory Halo 3.

Letni plan wydawniczy firmy Square Enix
Letni plan wydawniczy firmy Square Enix

wiadomość26 lipca 2006

Amerykański oddział firmy Square Enix, producenta m.in. popularnych gier z gatunku jRPG (np. seria Final Fantasy oraz Dragon Quest), przedstawił letni plan wydawniczy. Choć lista obejmuje jedynie cztery tytuły, to możemy być pewni, że nadrobią ten fakt odpowiednio wysokim poziomem, który będą sobą prezentować.