Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2007, 16:40

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

Square Enix uruchomi sklep dla fanów

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Square Enix uruchomi sklep dla fanów - ilustracja #1

 

Square Enix to jeden z największych japońskich wydawców i producentów gier video. Na swoim koncie mają wielbione przez miliony graczy serie, w tym Final Fantasy i Dragon Quest. O popularności ich produktów może świadczyć nasza wczorajsza informacja – aż siedem z dwudziestu najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni gier zostanie wydanych właśnie przez tą korporację.

Kilka dni temu pisaliśmy również o jednym z fanów firmy, który wydał 10 000 dolarów na figurki z bohaterami gier serii Final Fantasy. Między innymi takie produkty znajdą się w nowopowstałym sklepie internetowym, choć znajdziemy tam także gry i filmy. Na temat tego przedsięwzięcia z przedstawicielami firmy rozmawiali dziennikarze serwisu GamePro. „Chcemy, by fani zdobywali produkty u źródła” – tłumaczył jeden pracownik Square Enix. „Zaczniemy w USA i Japonii, ale może powstanie też oddział europejski. Nie oznacza to jednak, że przestaniemy sprzedawać nasze produkty w innych sklepach. Dostawaliśmy jednak dużo zgłoszeń od fanów, że nie mogą znaleźć wielu naszych rzeczy” – dodał.

Square Enix uruchomi sklep dla fanów - ilustracja #2

Strona internetowa jest już dostępna pod tym adresem, choć na razie znajdziemy na niej jedynie informację o tym, że niedługo nastąpi wielkie otwarcie. Tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się ze wspomnianym wywiadem (w języku angielskim), w którym szczegółowo omówiono nowe przedsięwzięcie, a także polecamy Waszej uwadze informacje o grach Square Enix zebrane na łamach naszego serwisu.

gry