Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Final Fantasy X-2 (PS2)

Final Fantasy X-2 PS2

Japońska gra Roleplaying będąca bezpośrednią kontynuacją wątków z Final Fantasy X. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, co stało się z bohaterami tej produkcji. R rozgrywka uległa znacznej zmianie w stosunku do poprzedniej odsłony.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Final Fantasy X-2 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

19lutego2004

19lutego2004

pudełko PL

Oto przed Wami pierwszy oficjalny i bezpośredni sequel gry z serii Final Fantasy. Square Enix, które jak dotąd nigdy nie zdecydowało się na taki krok, uległo presji jaka była wywierana na firmę i zrobiło to – wydało Final Fantasy X-2, kontynuację FF X. Jedno z marzeń tysięcy fanów gier spod znaku FF spełniło się, ale czy nie lepiej byłoby, gdyby w dalszym ciągu było jedynie marzeniem?

Minęły dwa lata odkąd Yuna wraz przyjaciółmi pokonała straszliwego potwora, jakim był Sin. Ład i porządek wróciły do świata Spira, ale jak się okazało na bardzo krótko. Świat zostaje podzielony na dwie walczące ze sobą religijne obozy, a jedynymi osobami, które są w stanie uporać się z nowym niebezpieczeństwem są Yuna i jej przyjaciele.

Od czasów ostatniej przygody Yuna uległa przemianie i z summonerki stała się łowczynią magicznych kul, zwanych sferami. W tychże sferach zawarte są stroje odpowiadające poszczególnym profesjom takim jak „Strzelec”, „Samurai” „Hazardzista” czy... „Gwiazda muzyki pop” (którą, notabene, jest w FF X-2 Yuna). Umiejętne wykorzystanie sfer (w grze jest ich kilkanaście, w tym trzy specjalne) pomoże nam w walce z napotkanymi wrogami. Stroje można zmieniać w czasie walki – nie tracimy wtedy kolejki, a nasza postać może korzystać z nowych umiejętności. Widzimy więc, że rozgrywka uległa znacznej zmianie w stosunku do FFX i nabrała pewnego taktycznego charakteru.

Oprawa graficzna nie uległa znacznej poprawie w stosunku do FFX, ale to co możemy oglądać na ekranie w dalszym ciągu może zaskoczyć. Pozytywnie, warto dodać. Piękne modele postaci i rewelacyjne miejscówki, po których przyjdzie nam się poruszać niejednokrotnie spowodują u nas szybsze bicie serca. Oprawa audio prezentuje się równie okazale, lecz jeśli jesteśmy uczuleni na japońską odmianę rock’a, to lepiej nastawny się negatywnie – być może będziemy wtedy mniej zawiedzeni.

Final Fantasy X-2 jest grą nieliniową, oferującą kilka różnych zakończeń, więc czeka nas kilkukrotne ukończenie tej pozycji, co wraz z próbą odkrycia wszystkich sekretów gry powinno nam zając kilkaset godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 494 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy X-2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie
Tajemniczy Bahamut od Square Enix - odliczanie

wiadomość13 listopada 2008

Japońskie studio Square Enix, znane przede wszystkim z wspaniałej serii gier rpg – Final Fantasy, szykuje graczom kolejną niespodziankę. Jaką? Wszystko okaże się za cztery dni ...

Square Enix uruchomi sklep dla fanów
Square Enix uruchomi sklep dla fanów

wiadomość19 czerwca 2007

Japońska korporacja Square Enix pracuje nad internetowym sklepem dla fanów. Już niebawem zostaną utworzone japońskie i amerykańskie oddziały, ale przedstawiciele firmy myślą też o Europie.

Final Fantasy I i II na PSP jeszcze tego lata w sklepach Ameryki Północnej

wiadomość18 kwietnia 2007

Firma Square Enix poinformowała, że latem 2007 roku wyda na terenie Ameryki Płn. konwersje dwóch pierwszych odsłon serii Final Fantasy. Poprawione i wzbogacone Final Fantasy oraz Final Fantasy II powstają z myślą o przenośnym PSP.

Square Enix szykuje prezent dla graczy z okazji dwudziestych urodzin Final Fantasy

wiadomość12 stycznia 2007

Blisko siedemdziesiąt milionów sprzedanych gier – takim wynikiem może poszczycić się kultowa seria Final Fantasy, składająca się jak dotąd z dwunastu odsłon głównych i licznych epizodów pobocznych. Dokładnie 18 grudnia bieżącego roku minie dwadzieścia lat od chwili premiery pierwszej części "Ostatecznej Fantazji". Z tej okazji korporacja Square Enix sprawi nam prezent-niespodziankę.

Kolejne częsci Final Fantasy i Dragon Quest nie tylko na PS3
Kolejne częsci Final Fantasy i Dragon Quest nie tylko na PS3

wiadomość16 listopada 2005

Gry Final Fantasy XIII i Dragon Quest IX ukażą się prawdopodobnie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 - poinformował w wywiadzie dla japońskiego serwisu Yahoo/Reuters Yoichi Wada, szef Square Enix.