Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka .hack//Infection Part 1 (PS2)
Okładka.hack//Infection Part 1 (PS2)

.hack//Infection Part 1 PS2

Realia przedstawione w .hack//Infection Part 1 są dwupłaszczyznowe. Z jednej strony mamy świat przyszłości, gdzie najpopularniejsza wirtualna gra to "The World", z drugiej zaś - sama rzeczywistość wirtualna "The World".

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

.hack//Infection Part 1 Premiera PS2

10lutego2003

producent: Cyberconnect2 wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do .hack//Infection Part 1

Kingdom Hearts

Grandia II

Final Fantasy X-2

Nietypowy, trójwymiarowy RPG ukazany z perspektywy trzeciej osoby.

Realia przedstawione w grze są dwupłaszczyznowe: z jednej strony mamy świat przyszłości, gdzie najpopularniejsza wirtualna gra jest "The World", z drugiej zaś - sama rzeczywistość wirtualna "The World". Historia zaczyna się od przedstawienia losów Kite, nowego gracza, oraz wprowadzającego go w realia Orca. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy Orca zostaje "zabity" w grze przez przeciwników, i zamiast obudzić się w rzeczywistym świecie - trafia do zagadkowej kropki. Kite zaczyna wgłębiać się w sprawę, i już wkrótce okazuje się, iż zdarzenie z Orca nie jest bynajmniej odosobnionym przypadkiem... Fabuła bazuje, a raczej: uzupełnia, znana mangę pod tym samym tytułem.

Akcja toczy się, więc w dwóch światach: „rzeczywistym” i wirtualnym. Ten pierwszy reprezentowany jest za pomocą pulpitu komputera, gdzie do wyboru mamy m.in. skrzynkę e-mail (do wymiany informacji z spotkanymi w VR postaciami), newsy (gdzie czytamy tworzące tło fabularne informacje), akcesoria oraz dźwięki (można zmienić tapetkę oraz podkład muzyczny w komputerze...), dane (służy do zapisywania stanu gry) oraz najważniejsza - "The World", dzięki któremu możemy dać nura w wirtualny świat stanowiący esencje rozgrywki. Cały proces logowania się do gry jest stylizowany na odpalanie PeCetowego MMORPGa.

W grze zaś wszystko zmienia się w RPGa TPP o dość rozległych możliwościach: eksploracja wielu światów, rozbudowana walka z przeciwnikami, upgrade'owanie broni i ekwipunku, kompletowanie drużyny, a nawet - komunikacja z innymi graczami "The World" (oczywiście NPC, jednak stylizowanymi na żywych ludzi).

Pomimo narzuconych odgórnie kamieni milowych rozgrywki, od niemal początku gracz ma pozostawiona bardzo dużą swobodę w zaliczaniu kolejnych światów.

Sama walka rozgrywana jest w czasie rzeczywistym, jakkolwiek da się zawsze spauzować rozgrywkę i wybrać ruch, specjalny atak lub przedmiot. Ciekawym patentem jest również możliwość włamywania się do gry i jej „hakowania” - np. po zabiciu określonej ilości określonych przeciwników można im podmienić statystyki na gorsze, co dodatkowo premiowane jest przedmiotami.

Gra jest pierwsza częścią czteroodcinkowej serii.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI .hack//Infection Part 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

.hack//Infection Part 1 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci