Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS2
Okładka Grandia II (PC)
OkładkaGrandia II (PC)

Grandia II

Sequel znanej gry z gatunku cRPG, Grandia, wydanej jedynie na konsole SEGA Saturn and Playstation. Gracz staje się młodym najemnikiem o imieniu Ryudo, wplątanym w walkę mającą na celu niedopuszczenie do odrodzenia się złego boga Valmar’a.

RPG | fantasy | widok izometryczny | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grandia II Premiera

28sty2002

PS2

12mar2002

PC

Gry podobne do Grandia II

Final Fantasy VII

Final Fantasy VIII

Anachronox

Sequel znanej gry z gatunku jRPG, Grandia, wydanej jedynie na konsole SEGA Saturn oraz Playstation. Drugą część wydano przede wszystkim na konsolę Dreamcast, jednak ze względu na duże powodzenie i liczne prośby fanów opracowano także wersje na PS2 i PC. Fabuła gry toczy się 10 tysięcy lat temu na kontynencie Surisen. Gracz staje się młodym najemnikiem o imieniu Ryudo, znanym też jako „Geo Hound”. Akcja rozpoczyna się, gdy Ryudo zostaje wynajęty do ochrony Eleny, kobiety należącej do kościoła Church of Granas. Dawno temu dwóch bogów Granas (bóg dobry) oraz Valmar (bóg zły) stoczyło śmiertelną walkę. Zatryumfował Granas i od tej pory na świecie zapanował pokój. Minęły setki lat i Valmar powoli się odradza. Nasz bohater mimowolnie wplątuje się w walkę kościoła Church of Granas, mającą na celu zapobieżenie odrodzeniu się zła.

Wraz z rozwojem akcji do Ryudo dołączają nowi towarzysze, tj. Elena, Millenia, Roen oraz Maregg. Każdy z nich posiada własną indywidualną historię oraz umiejętności, używa wymyślnych broni i posiada specjalne ataki. Grandia II przypomina serię Final Fantasy. Mamy tu do czynienia z bardzo rozbudowaną, wielowątkową fabułą, gdzie stopniowo poznajemy tragiczną przeszłość i historię poszczególnych bohaterów (liczne animowane przerywniki). Nieodłączną częścią rozgrywki jest walka (specjalny system: ataki kombinacyjne, specjalne ciosy, czary, itp.) i wzrost umiejętności postaci. Całość trójwymiarowej oprawy graficznej utrzymana jest w bardzo charakterystycznym mangowym stylu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 376 głosów czytelników.

Grandia II cena w dniu premiery: 39 PLN

Klasyfikacja PEGI Grandia II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Grandia II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2