Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Shadow Hearts (PS2)

Shadow Hearts PS2

Ciekawy RPG z oryginalnym systemem walki i wciągającą fabułą. W pośredni sposób kontynuacja gry Koudelka. Horror w lżejszym wydaniu, fabuła toczy się wokół podań i mitów dalekiego wschodu.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

Sony PlayStation 2
Okładka Shadow Hearts (PS2)

producent: Sacnoth

wydawca: Midway Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11grudnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W grze kierujemy dwoma postaciami: obdarzona tajemnicza mocą Alice Elliot oraz Yuriego potrafiącego zmieniać się w krwiożercze bestie. Yuri, kierowany tajemniczym głosem, ratuje Alice z rąk złowieszczego alchemika Rogera Bacona ( występującego w grze Koudelka ). Razem musza rozwikłać wszystkie tajemnice, jakie związane są z ich życiem oraz... uratować świat. W trakcie gry do dwójki bohaterów dołączają się inne postacie, które pomogą nam w walce ze złem. Wszystko to w oparciu o legendy i podania, jakich wiele w mitologii dalekiego wschodu.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zmiany Yuriego w demona, mianowicie to, w kogo się zamieni zależy od tego, ile potworów pokona. Każda postać ma współczynnik Sanity Points – zdrowia psychicznego, który w czasie walk ( te odbywają się w turach ) stale spada; gdy współczynnik dojdzie do zera postać wpada w szal.

Minusem jest tu zapewne grafika, której w żaden sposób nie można porównać do mistrza gatunku, czyli Final Fantasy X. Lokacje są ubogie w szczegóły i niczym szczególnym nie zachwycają.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Shadow Hearts

Wymagania wiekowe Shadow Hearts

16+

Wymagania sprzętowe Shadow Hearts

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB