Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Grandia III (PS2)
OkładkaGrandia III (PS2)

Grandia III PS2

Grandia III jest kolejną odsłoną znanej serii, zaliczanej do gatunku cRPG i rozpoczętej w 1997 roku na platformie Sega Saturn. Cykl ów powstał, aby nawiązać rynkową rywalizację o klienta z sagą Final Fantasy, a zatem wśród jego charakterystycznych elementów wyróżniamy m.in.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grandia III Premiera PS2

15lutego2006

producent: Game Arts wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Grandia III jest kolejną odsłoną znanej serii, zaliczanej do gatunku cRPG i rozpoczętej w 1997 roku na platformie Sega Saturn. Cykl ów powstał, aby nawiązać rynkową rywalizację o klienta z sagą Final Fantasy, a zatem wśród jego charakterystycznych elementów wyróżniamy m.in. ogromne fantastyczne uniwersum, obszerną warstwę fabularną (sugestywne motywy dramatyczne, subtelne wątki komiczne etc.) i dynamiczny system walki z napotkanymi przeciwnikami.

Bardzo ważną część scenariusza stanowi tzw. legenda o królu przestworzy, pod której silnym wpływem znajduje się główny bohater – mieszkający w wiosce Anfog szesnastoletni chłopak imieniem Yuuki, budujący samolot i chcący pewnego dnia wznieść się nim w powietrze. Młodzieniec przemierza wirtualny świat w towarzystwie rówieśniczki, znanej bliżej jako Alfina. Ponadto istotną rolę spełnia brat dziewczyny, czyli wojowniczy Emelious, a także Alonso i Miranda. Sylwetki wszystkich awanturników zaprojektowano natomiast na modłę charakterystycznego japońskiego stylu manga.

Wspomniany duet pierwszoplanowych postaci ciągle podróżuje (pieszo lub za pomocą rozmaitych środków lokomocji – w tym maszyn latających), odwiedzając po drodze mnóstwo miejscowości o odmiennej kulturze oraz spotykając zarówno wiele przyjaznych osób, jak i hordy oponentów. Bardzo dynamiczna walka z wrogami odbywa się poprzez wybieranie z menu właściwych komend (sprawdzony system Ultimate Action Battle), odpowiadających konkretnym zachowaniom na polu bitwy (np. atakowanie konwencjonalne i używanie potężnej magii) – wymagana jest zatem należyta szybkość i zmysł strategiczny.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Grandia III: 12+

Grandia III Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB