Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2005, 09:40

Grandia III już za dwa miesiące w USA

Grandia III ukazała się na rynku japońskim nieco ponad pół roku temu i zebrała w najważniejszych tamtejszych pismach rewelacyjne noty, że wspomnę chociażby ocenę 35/40 w prestiżowym piśmie Famitsu. Wczoraj producent i wydawca tejże pozycji – firma Square-Enix – zapowiedział, iż amerykańska premiera nastąpi już w lutym 2006 roku.

Grandia III ukazała się na rynku japońskim nieco ponad pół roku temu (dokładnie 8 kwietnia) i zebrała w najważniejszych tamtejszych pismach rewelacyjne noty, że wspomnę chociażby ocenę 35/40 w prestiżowym piśmie Famitsu. Wczoraj producent i wydawca tejże pozycji – firma Square-Enix – zapowiedział, iż amerykańska premiera nastąpi już w lutym 2006 roku.

Niestety, Europejczycy w dalszym ciągu trzymani są w niepewności. Jeśli jednak SE zdecyduje się na wydanie Grandii III na Starym Kontynencie (a z pewnością tak się stanie), to najprawdopodobniej nastąpi to w okolicach maja/czerwca 2006 roku. Musicie jednak wziąć pod uwagę fakt, że są to jedynie moje spekulacje.

Grandia III już za dwa miesiące w USA - ilustracja #1

 

Grandia III jest kolejną odsłoną znanej serii, zaliczanej do gatunku cRPG i rozpoczętej w 1997 roku na platformie Sega Saturn. Cykl ów powstał, aby nawiązać rynkową rywalizację o klienta z sagą Final Fantasy, a zatem wśród jego charakterystycznych elementów wyróżniamy m.in. ogromne fantastyczne uniwersum, obszerną warstwę fabularną (sugestywne motywy dramatyczne, subtelne wątki komiczne etc.) i dynamiczny system walki z napotkanymi przeciwnikami.

Grandia III już za dwa miesiące w USA - ilustracja #2

 

Bardzo ważną część scenariusza stanowi tzw. legenda o królu przestworzy, pod której silnym wpływem znajduje się główny bohater – mieszkający w wiosce Anfog szesnastoletni chłopak imieniem Yuuki, budujący samolot i chcący pewnego dnia wznieść się nim w powietrze. Młodzieniec przemierza wirtualny świat w towarzystwie rówieśniczki, znanej bliżej jako Alfina. Ponadto istotną rolę spełnia brat dziewczyny, czyli wojowniczy Emelious, a także Alonso i Miranda. Sylwetki wszystkich awanturników zaprojektowano natomiast na modłę charakterystycznego japońskiego stylu manga.

Grandia III już za dwa miesiące w USA - ilustracja #3
Grandia III już za dwa miesiące w USA - ilustracja #4

 

Więcej informacji na temat trzeciej części serii Grandia znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej