Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 grudnia 2005

Myśli nieprzemyślane - Lajtowy konkurs
Myśli nieprzemyślane - Lajtowy konkurs

Redakcja GRYOnline.pl, 9 grudnia 2005, 19:30

Ostatni odcinek Myśli nieprzemyślanych był wyjątkowo... przemyślany. Poważny temat, gniewni prelegenci – czapki z głów w ogóle. Dlatego tym razem będzie lżej. Będzie Łosiowy przegląd, będą pokręcone wizje Lordareona i będzie lekki i przyjemny konkurs z sympatycznymi nagrodami.

Acclaim powraca do gry

Elrond, 9 grudnia 2005, 14:25

Wygląda na to, iż gry z logo Acclaim nie odeszły całkowicie w niebyt i już niedługo ujrzymy kolejne produkcje sygnowane znanym logo. Niestety, muszę rozczarować wszystkich fanów firmy - nie będzie to ten Acclaim, którego zna(liś)my. Okazuje się bowiem, iż niedługo po ogłoszeniu przez firmę bankructwa, prawa do jej nazwy za 100,000$ wykupił Howard Marks, były szef Activision.

Darmowy rywal Battlefield 2?
Darmowy rywal Battlefield 2?

Elrond, 9 grudnia 2005, 13:37

Większość z Was czytając nagłówek tej wiadomości odsądzi mnie od czci i wiary, ale niestety moi drodzy, taka jest prawda. Koreańska firma Dream Execution wypuściła na rynek FPSa zatytułowanego WarRock, który bardzo przypomina popularnego Battlefield 2. Główną cechą odróżniającą go od produktu Elektroników jest cena - WarRock można pobrać za darmo.

"Sprzedamy pół miliona Ridge Racer 6 w Japonii", zapowiada Namco

Elrond, 9 grudnia 2005, 12:42

Pod tym adresem znajduje się oficjalne oświadczenie Namco (niestety, w wersji "krzaczkowej"), z którego wynika, iż firma oczekuje sprzedaży Ridge Racer 6 w Japonii na poziomie 500,000 kopii! Ja rozumiem, że we własny produkt trzeba ufać bezgranicznie, jednak w tym wypadku jest małe "ale".

Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure na srebrnym ekranie

Elrond, 9 grudnia 2005, 11:41

Coraz więcej gier komputerowych otrzymuje swoje drugie życie za sprawą przeniesienia ich na ekrany kinowe (nie mówimy o filmach pana Bolla, który po prostu uśmierca dobre pomysły). Taką szansę dostanie niedługo Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure, bowiem przedstawiciele MTV Films poinformowali o nabyciu praw do stworzenia filmowej adaptacji gry.

Ruszyła witryna poświęcona Commandos: Strike Force
Ruszyła witryna poświęcona Commandos: Strike Force

Thorwalian, 9 grudnia 2005, 11:25

Jak poinformował SCi/Eidos, już od wczoraj dostępna jest oficjalna strona internetowa, przygotowana z myślą o Commandos: Strike Force. Tytuł w wersjach na komputery klasy PC oraz konsole Playstation 2 i Xbox, na półki sklepowe zawita w marcu przyszłego roku. Zlokalizowaną polską edycję, przygotowuje Cenega Poland.

Toca Race Driver 3 - ponad 80 torów wyścigowych!
Toca Race Driver 3 - ponad 80 torów wyścigowych!

Elrond, 9 grudnia 2005, 11:16

Pierwsze jaskółki zwiastujące pojawienie się kolejnej odsłony znakomitej serii Toca Race Driver nadleciały wraz z początkiem tego roku. Dzisiaj wiemy jeszcze więcej na temat Toca Race Driver 3, a to dzięki Codemasters, którzy zdecydowali się na udostępnienie kolejnych szczegółów gry szerokiej rzeszy fanów.

Oceny recenzentów nie mają wpływu na sprzedaż gier - twierdzą analitycy
Oceny recenzentów nie mają wpływu na sprzedaż gier - twierdzą analitycy

Krystian Smoszna, 9 grudnia 2005, 09:29

Czy oceny wystawiane przez recenzentów gier video mają wpływ na sprzedaż produktów? Jason Kraft i Chris Kwak – dwaj analitycy z firmy SIG – dowiedli, że bardzo wysokie noty otrzymywane w magazynach, nie czynią automatycznie z gier bestsellerów. Podobnie wygląda sprawa z drugiej strony. To, że jakiś program w opinii krytyków jest słaby, nie oznacza, iż nie będzie cieszył się on sporą popularnością.

Konsolowa gratka dla entuzjastów krzyżówek

eLKaeR, 9 grudnia 2005, 09:23

Epatujące dziewczęcą seksualnością bohaterki japońskich gier cRPG, twardzi gangsterzy wprawnie wiążący kolumbijskie (tudzież kubańskie) krawaty i stada koni mechanicznych pod maskami potwornie szybkich samochodów – oto de facto chleb powszedni współczesnego posiadacza konsoli. Sporą odmianę od tego chce zaproponować Crave Entertainment w nowej zabawie logicznej.

Human Head Studios o Rune 2
Human Head Studios o Rune 2

Thorwalian, 9 grudnia 2005, 09:20

Minęło już pięć lat, odkąd na rynku elektronicznej rozgrywki pojawił się Rune, program, który w dość krótkim czasie zyskał spore grono wielbicieli. Tymczasem programiści Human Head Studios, postanowili po raz kolejny wlać w serca graczy nadzieję na powstanie sequela.

Konami zapowiada Castlevania: Double Pack

Jiker, 9 grudnia 2005, 09:00

Właściciele przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance, którym nie dane było zagrać w jedne z najlepszych pozycji na tenże sprzęt, jakimi niewątpliwie były i w dalszym ciągu są Castlevania: Harmony of Dissonance oraz Castlevania: Aria of Sorrow, będą mogli nadrobić swe zaległości. Konami zapowiada kompilację Castlevania: Double Pack.

Strategy First rozpoczyna współpracę z Valve Software

Krystian Smoszna, 9 grudnia 2005, 08:43

Produkty Strategy First znajdą się w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji gier o nazwie Steam, nad którą pieczę sprawuje Valve Software – poinformowano wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Jubileuszowe wyścigi OutRun 2006: Coast 2 Coast na PeCetach i konsolach
Jubileuszowe wyścigi OutRun 2006: Coast 2 Coast na PeCetach i konsolach

eLKaeR, 9 grudnia 2005, 07:07

Co wcześniej ujawniła korporacja Sony, potwierdził teraz koncern Sega. Mowa rzecz jasna o ostatniej zapowiedzi wydania piątych wirtualnych wyścigów samochodowych spod znaku OutRun, noszących nazwę OutRun 2006: Coast 2 Coast. Przy okazji poznaliśmy nowe szczegółowe informacje na niniejszy temat – m.in. pełną listę docelowych platform sprzętowych.