Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 grudnia 2005

Nintendo strzeże sekretu Revolution
Nintendo strzeże sekretu Revolution

ComCo, 5 grudnia 2005, 17:52

Drugiego grudnia w japońskim mieście Kyoto odbyła się konferencja Digital Interactive Entertainment, związana oczywiście z branżą elektroniczno-rozrywkową. Część tej imprezy należała do m.in. Shigeru Miyamoto (jeden z szefów Nintendo), który ujawnił dość ciekawą informację odnośnie nadchodzącej konsoli Revolution.

EMPiK - Top Lista nr 48 (05/12/05)

Krooliq, 5 grudnia 2005, 15:34

Czas na nasze cotygodniowe spotkanie, EMPiKOwą listę TOP 10, czyli zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 28.11.2005 do 04.12.2005 w 75 salonach tej sieci.

Konkurs
Konkurs "Gangsta z domieszką chilli" - gra za friko! zakończony

Solnica, 5 grudnia 2005, 14:08

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Total Overdose. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do świeżo upieczonego posiadacza Wielkiej Encyklopedii Gier 2006, osoby o ksywce ...

Xbox 360 „zżera” dużo prądu
Xbox 360 „zżera” dużo prądu

ComCo, 5 grudnia 2005, 13:03

Rachunek za prąd to jeden z dodatkowych kosztów, jakie miesięcznie ponoszą użytkownicy PeCetów oraz konsol, jednak bardzo często kompletnie nie zwracamy na niego uwagi. Tymczasem okazało się, że nowa konsola Microsoftu, Xbox 360, „wcina” zaskakująco dużo prądu.

Armed Assault - następca Operation Flashpoint
Armed Assault - następca Operation Flashpoint

Thorwalian, 5 grudnia 2005, 12:45

Czeska grupa Bohemia Interactive Studio, w świadomości graczy zapisała się przede wszystkim opracowaniem słynnej serii Operation Flashpoint. W dobie oczekiwania na konkretne informacje dotyczące bezpośredniej kontynuacji hitu, powraca temat zapowiedzianego kilka miesięcy temu Armed Assault.

40 tysięcy egzemplarzy Xboxa 360 sprzedanych na eBay’u

Krooliq, 5 grudnia 2005, 12:03

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy Was o wynikach sprzedaży Xboxa 360 na rynku amerykańskim od dnia premiery, czyli 22 listopada. Dziś mamy kolejne wiadomości na temat handlu najnowszym dzieckiem Microsoftu. Meg Whitman, prezes eBay oraz CEO poinformował, że na eBay’u rozeszło się już 40 tysięcy egzemplarzy omawianej konsoli.

Prace nad Rise and Fall: Civilizations at War nie zostały wstrzymane

Krooliq, 5 grudnia 2005, 11:09

W listopadzie informowaliśmy o zakończeniu rynkowej działalności bostońskiego zespołu developerskiego Stainless Steel Studios, którego załoga, w momencie zamknięcia, pracowała nad jednym projektem - grą Rise and Fall: Civilizations at War dla firmy Midway. Wówczas nie było jeszcze wiadomo, co stanie się z w/w tytułem.

Darkfall w końcu ujrzy światło dzienne
Darkfall w końcu ujrzy światło dzienne

Krooliq, 5 grudnia 2005, 10:39

O powstania gry z gatunku MMOcRPG o nazwie Darkfall po raz pierwszy informowaliśmy Was w sierpniu 2001 roku, dziś, po czterech latach, mamy wreszcie nowe wiadomości na temat tego tytułu. Produkt niedługo wejdzie w fazę beta-testów.

Roztańczony Mario ciągle w grze
Roztańczony Mario ciągle w grze

Jiker, 5 grudnia 2005, 10:13

Informacje o tajemniczym znikaniu Dance Dance Revolution: Mario Mix okazały się mocno przesadzone. Nintendo oficjalnie dementuje wszelkie plotki.

Final Fantasy XII również w formie napoju
Final Fantasy XII również w formie napoju

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2005, 10:08

Wczoraj, na łamach naszego serwisu opublikowaliśmy informację, dotyczącą ceny gry Final Fantasy XII na rynku japońskim. Dziś mamy dla Was kolejną wiadomość dotyczącą produktu firmy Square Enix, który już 16 marca 2006 roku pojawi się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Blade Dancer - nowa gra na PSP
Blade Dancer - nowa gra na PSP

Thorwalian, 5 grudnia 2005, 09:44

Zgodnie z tym co ujawnił renomowany japoński magazyn Famitsu, już wkrótce wszyscy posiadacze konsoli Playstation Portable, cieszyć się będą z nowej gry cRPG. Program opatrzony został nazwą Blade Dancer, a pieczę nad nim sprawuje Sony.

Valve Software chce budować, a nie niszczyć

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2005, 08:47

Firma Valve Software – odpowiadająca za powstanie niezwykle popularnej serii Half-Life – może już wkrótce pokusić się o zupełnie nowy produkt, nie związany w żadnym stopniu z gatunkiem pierwszoosobowych strzelanin. O planach tych poinformował Robin Walker, który 2 grudnia gościł w Japonii na konferencji producentów oprogramowania rozrywkowego.

Line-Kill Spirits - najdziwniejsza bijatyka na świecie
Line-Kill Spirits - najdziwniejsza bijatyka na świecie

Krystian Smoszna, 5 grudnia 2005, 08:15

Czy gry komputerowe potrafią zaskoczyć dziś kogokolwiek oryginalnym pomysłem? Do tej pory myślałem, że jest to praktycznie niemożliwe. Okazało się jednak, że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy do oklepanej konwencji potrafią wrzucić coś absolutnie nowatorskiego. Mowa tu o amatorskiej grupie Game Programming Study Club i ich produkcie o nazwie Line-Kill Spirits.