Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 grudnia 2005

Myśli nieprzemyślane - Monitory skąpane we KRWI !!!
Myśli nieprzemyślane - Monitory skąpane we KRWI !!!

Redakcja GRYOnline.pl, 2 grudnia 2005, 17:15

"Matka doskonale się orientowała w tym, których filmów w telewizji oglądać mi nie wolno i w którym momencie winienem zamknąć oczy, jeśli już mi się coś obejrzeć udało. Na ekranie monitora mógłbym obcinać zwierzakom głowy sekatorem, a i tak padłoby pytanie: bawisz się, czy coś robisz?"

Monte Cristo odcina się od DJ Group

Thorwalian, 2 grudnia 2005, 16:30

Nie tak dawno informowaliśmy Was o powołaniu do życia DJ Group, tworu powstałego na kanwie brytyjskiego wydawcy Digital Jesters. Wówczas mówiło się również o wchłonięciu kilku pomniejszych firm, takich jak Turtle Games, czy też Monte Cristo. Ta ostatnia jednak stanowczo zdementowała te plotki.

Twórcy Vanguard pobawią się w universum Marvela

Elrond, 2 grudnia 2005, 15:36

Mniej więcej w połowie wakacji na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać informację dotyczącą zacieśnienia więzów współpracy pomiędzy firmami Marvel i Microsoft. Jej owocem miała być gra MMO oferująca światy i postacie znane z popularnych komiksów, i wygląda na to, iż ten produkt staje się coraz bardziej realny.

Koniec tułaczki State of Emergency 2?

Elrond, 2 grudnia 2005, 13:54

Jeśli gra pod tytułem State of Emergency 2 w końcu ukaże się na rynku, lepiej żeby była warta tych wszystkich obgryzionych paznokci i stresów przeżywanych przez graczy oczekujących jej pojawienia się. Przypomnijmy, iż SoE 2 miała już dwóch developerów, teraz natomiast ma kolejnego, również drugiego, wydawcę.

Wyniki sprzedaży Xboxa 360 na rynku amerykańskim

Thorwalian, 2 grudnia 2005, 12:59

P.J. McNealy, analityk z American Technology Research przedstawił do łamach USA Today wyniki badań sprzedaży konsoli Xbox 360, od chwili premiery na północno-amerykańskim rynku, czyli dwudziestego drugiego listopada. Raport uwzględnił tylko nabywców ze Stanów Zjednoczonych.

Telewizyjny dokument, zainspirowany grami z serii Brothers in Arms

eLKaeR, 2 grudnia 2005, 12:55

Aktora nazwiskiem Ron Livingston kojarzycie zapewne z roli kapitana Lewisa Nixona w popularnym serialu pt. Band of Brothers (Kompania Braci), traktującym o czasach II Wojny Światowej. Gwiazdor ów poprowadzi również specjalny telewizyjny program dokumentalny, zainspirowany hitowym cyklem gier spod znaku Brothers in Arms, także związanym z burzliwymi latami 1939-1945.

Digital Anvil poszedł do piachu

Elrond, 2 grudnia 2005, 11:45

Informacje o zniknięciu z rynku kolejnego studia developerskie przeważnie są przygnębiające. Tym razem nieubłagane prawa rynku dotknęły Digital Anvil, firmę założoną przez twórcę serii Wing Commander, Chrissa Robertsa, która w świadomości graczy zaistniała dzięki grze Starlancer.

Super konkurs od BioWare

Elrond, 2 grudnia 2005, 11:02

Jeśli w skrytości ducha marzycie, iż pewnego dnia Wasze nazwisko ukaże się w "creditsach" gry RPG, może się to spełnić wcześniej niż przypuszczacie. Otóż firma BioWare poszukując utalentowanych scenarzystów do swoich projektów zorganizowała w tym celu bardzo interesujący i niecodzienny konkurs.

Top 10 gier w US na PC (02/12/05)

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2005, 10:39

Przedstawiamy czterdzieste piąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 13 do 19 listopada.

Chcesz zagrać w Beyond Good & Evil 2 - wyslij petycję do UbiSoftu!
Chcesz zagrać w Beyond Good & Evil 2 - wyslij petycję do UbiSoftu!

Fulko de Lorche, 2 grudnia 2005, 10:18

Miesiące mijają, a decyzji w sprawie kontynuacji Beyond Good & Evil nadal nie ma. A jeszcze w sierpniu br. Michel Ancel (jeden ze współautorów gry) deklarował chęć wyprodukowania sequela gry, o ile dostanie zielone światło od swoich przełożonych. Niestety, szefostwo UbiSoftu nadal milczy, przeliczając pieniążki ze sprzedaży Peter Jackson's King Kong.

Xbox 360 debiutuje w Europie!
Xbox 360 debiutuje w Europie!

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2005, 09:57

Po Stanach Zjednoczonych, czas na Europę. Pierwsza konsola reprezentująca nową generację tego typu urządzeń – Xbox 360 – oficjalnie zadebiutowała dziś na Starym Kontynencie.

Producent Wild Earth kończy współpracę z Digital Jesters

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2005, 09:26

James Thrush z firmy Super X Studios, która odpowiada za powstanie gry Wild Earth, oficjalnie zapowiedział, że prace nad wymienionym wyżej programem zostały już zakończone. Nie oznacza to jednak, że produkt szybko ujrzy światło dzienne. W tym samym oświadczeniu Thrush ogłosił, że jego studio rezygnuje z usług dotychczasowego wydawcy i rozpoczyna poszukiwania nowego.

"Brzytwiarz", czyli Solid Snake, jakiego nie znacie

eLKaeR, 2 grudnia 2005, 09:09

Oko przyklejone do optycznego celownika, powietrze lekko zassane nosem, spust karabinu pociągnięty, upadający bezwładnie przeciwnik kilkaset metrów dalej, aż wreszcie błysk szkła i metalu – bowiem po „zdjęciu” wroga najwyższa pora wydobyć lusterko i brzytwę, aby zająć się zarostem. Prawdopodobnie właśnie w taki sposób będzie wyglądać chwilami zabawa w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

Pierwsze zdjęcia automatów do Half-Life 2: Survivor
Pierwsze zdjęcia automatów do Half-Life 2: Survivor

Krystian Smoszna, 2 grudnia 2005, 08:55

Przed dwoma dniami zaprezentowaliśmy na łamach naszego serwisu garść nowych informacji oraz pierwsze screenshoty z gry Half-Life 2: Survivor. Dziś z przyjemnością możemy Wam udostępnić kolejne fotografie – tym razem jednak w roli wystąpi będzie automat, na którym wspomniany tytuł zadebiutuje w marcu przyszłego roku.

Prince of Persia: The Two Thrones w sprzedaży
Prince of Persia: The Two Thrones w sprzedaży

Thorwalian, 2 grudnia 2005, 08:50

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncernu wydawniczego Ubisoft, na amerykańskim rynku pojawił się Prince of Persia: The Two Thrones. Premiera objęła komputery PC oraz konsole Playstation 2, Xbox i GameCube. Mroczny Książe trafił również do brytyjskich sklepów ale tylko w wersji na PS2. Posiadacze pozostałych platform, będą musieli poczekać do dziewiątego grudnia.

Kolejne doniesienia, dotyczące Splinter Cell 4
Kolejne doniesienia, dotyczące Splinter Cell 4

eLKaeR, 2 grudnia 2005, 07:07

Kilkakrotnie wspominana już przez nas (vide m.in. news z 17 listopada 2005) strona www.bewaresamfisher.com została właśnie po raz kolejny zaktualizowana. W ten sposób firma Ubisoft Entertainment odkryła następne karty w kwestii nadchodzącej czwartej części popularnej serii Tom Clancy’s Splinter Cell.