Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 grudnia 2005

"Gangsta z domieszką chilli" - gra za friko!

Solnica, 1 grudnia 2005, 15:46

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra Total Overdose. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Project Gotham Racing 3 zbyt proste dla amerykańskich graczy

Jiker, 1 grudnia 2005, 15:16

Mieszkańcy Starego Kontynentu z utęsknieniem oczekują europejskiej premiery najnowszego sprzętu firmy Microsoft, czyli Xboxa 360. Do rozpoczęcia tego wydarzenia pozostało jeszcze tylko kilkanaście godzin. Tymczasem z Ameryki, w której premiera miała miejsce 22 listopada, docierają do nas niepokojące wieści.

Z talią kart na podbój kosmosu - Star Chamber uderza ponowie
Z talią kart na podbój kosmosu - Star Chamber uderza ponowie

Łosiu, 1 grudnia 2005, 14:40

Ocena 4,5/5 i nagroda Editor’s Choice magazynu Computer Gaming World, ocena 8,8/10 (10 w kategorii Gameplay) w ocenie serwisu GameSpot – oto czym może poszczycić gwiezdna gra strategiczna z roku 2003 pt. Star Chamber. Piszę o tym, ponieważ wczoraj firma Matrix Games wraz z zespołem Worlds Apart Productions wypuściła informacje dotyczące wydania Star Chamber: The Harbinger Saga, czyli unowocześnionej edycji pierwotnej gry.

Graficzna bitwa konsoli Xbox i Xbox 360 w grze Peter Jackson's King Kong
Graficzna bitwa konsoli Xbox i Xbox 360 w grze Peter Jackson's King Kong

eLKaeR, 1 grudnia 2005, 14:14

Dotychczas w przypadku gry, dostępnej na kilku konsolach tej samej generacji, obserwowaliśmy nierzadko cokolwiek kosmetyczne różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami. Jednak przykładowo taka pozycja, jak Peter Jackson’s King Kong, obecna jest zarówno na platformie Xbox, jak i Xbox 360. Redakcja internetowego serwisu GamesFirst! postanowiła zbadać temat graficznej odmienności obu edycji.

Australijczycy produkują wirtualne czołgi
Australijczycy produkują wirtualne czołgi

eLKaeR, 1 grudnia 2005, 13:32

Pracownicy australijskiej firmy Tantalus Interactive brali dotąd udział w developingu wielu rozmaitych gier – m.in. Unreal II: The Awakening, Manx TT Superbike i The House of the Dead. Natomiast do niedawna chcieli przygotować zupełnie nowy elektroniczno-rozrywkowy produkt pt. Metal Shell z myślą o konsolach PS2, Xbox i PSP. Jednakże plany programistów z antypodów uległy właśnie pewnej zmianie.

Dead or Alive 4 - kiedy?
Dead or Alive 4 - kiedy?

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2005, 12:18

Miała być na rynku równo z premierą konsoli Xbox 360. Gdy firma Tecmo została zmuszona powiadomić o opóźnieniu, mówiło się, że zadebiutuje dziś. Później datę debiutu rynkowego przeniesiono na 6 grudnia, ale już dziś wiemy, że także i w tym terminie się nie ukaże. O jakiej grze mowa? Oczywiście o Dead or Alive 4...

Twórca Perfect Dark Zero szykuje dwie gry na Nintendo DS

Thorwalian, 1 grudnia 2005, 12:12

Firma Rare, ostatnimi czasy zasłynęła opracowaniem sztandarowej produkcji na Xboxa 360 czyli Perfect Dark Zero. Tymczasem developer ogłosił rozpoczęcie prac nad dwoma tytułami, które zostaną przeznaczone na przenośną konsolę DS od Nintendo.

The Darkness - będzie gra, będzie film
The Darkness - będzie gra, będzie film

eLKaeR, 1 grudnia 2005, 11:55

Szwedzką firmę Starbreeze Studios dobrze zapamiętali posiadacze PeCetów i konsol Xbox pierwszej generacji z uwagi na grę The Chronicles of Riddick: Escape Form Butcher Bay. Developerzy ze Skandynawii będą zapewne docenieni także przez właścicieli X360 i PS3, mających otrzymać strzelaninę The Darkness. Prace nad projektem ciągle trwają, a tymczasem zapowiedziano film na tej samej bazie fabularnej.

Gracze w Wielkiej Brytanii - wyniki ankiety przeprowadzonej przez BBC

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2005, 11:00

Czy elektroniczna rozrywka to tylko zabawa dla dzieci? Czy grami zajmują się głównie mężczyźni? Na te oraz inne pytania spróbowała odpowiedzieć telewizja BBC, która przeprowadziła wśród Brytyjczyków specjalną ankietę...

Nowa gra MMOcRPG na PC i Xboxa 360
Nowa gra MMOcRPG na PC i Xboxa 360

Thorwalian, 1 grudnia 2005, 10:38

Nieznane do tej pory australijskie studio Epiphany Games, zaanonsowało powstanie na PC oraz konsolę Xbox 360 gry z gatunku MMOcRPG. Niestety, firma była bardzo powściągliwa w swojej wypowiedzi, nie zdradzając nawet tytułu programu. Nietrudno było jednak ustalić kilka faktów.

Gra Burnout: Legends już dostępna w wersji na Nintendo DS
Gra Burnout: Legends już dostępna w wersji na Nintendo DS

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2005, 10:23

Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że gra Burnout: Legends – przeznaczona na konsolę Nintendo DS – trafiła do amerykańskich sklepów. Pierwsza wersja programu, stworzona z myślą o użytkownikach PSP, gości na tamtejszym rynku od 13 września bieżącego roku.

DDR: Mario Mix znika ze sklepów?

Jiker, 1 grudnia 2005, 09:31

Swego czasu zagrywałem się w samochodową pozycję o tytule Vanishing Point, wydaną na PlayStation i Dreamcasta w roku 2001. Niby nic szczególnego, ale wciągnęła mnie na jakiś czas. Dlaczego wspomniałem o niej akurat teraz? Ponieważ wiąże się z nią niejako gra, która jest bohaterką tejże wiadomości. Obie mają coś wspólnego ze... znikaniem.

Kanibalizm w grach video! Kolejna lista brutalnych programów dla dzieci już w Internecie
Kanibalizm w grach video! Kolejna lista brutalnych programów dla dzieci już w Internecie

Krystian Smoszna, 1 grudnia 2005, 09:28

W ubiegły piątek informowaliśmy Was o specjalnej liście brutalnych gier, przygotowanej przez amerykańską organizację Family Media Guide. Swoimi odkryciami w temacie przemocy postanowiła podzielić się także Narodowa Instytucja ds. Mediów i Rodziny (National Institute on Media and the Family) – oczywiście rezydująca w Stanach Zjednoczonych.

MX vs. ATV Unleashed również na PC oraz PSP
MX vs. ATV Unleashed również na PC oraz PSP

Thorwalian, 1 grudnia 2005, 09:06

Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami koncernu Rainbow Studios, w pierwszym kwartale przyszłego roku na komputery PC oraz konsolę Playstation Portable trafi MX vs. ATV Unleashed. Tytuł ten ukazał się kilka miesięcy temu na Playstation 2 i Xbox, stanowiąc kontynuację tej wyścigowej serii terenowej.