Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2005, 09:45

autor: Krooliq

Beyond Good & Evil 2 jednak w produkcji?

Na początku grudnia informowaliśmy Was o tym, że fani Beyond Good & Evil zmęczeni wielomiesięcznym oczekiwaniem na decyzję w sprawie kontynuacji w/w gry, zorganizowali zbiórkę podpisów pod petycją do UbiSoftu z żądaniami rozpoczęcia prac nad Beyond Good & Evil 2. Nie wiemy, czy to właśnie skutek tej petycji czy nie, ale milczenie w sprawie omawianego sequela przerwał teraz Micheal Ancel.

Na początku grudnia informowaliśmy Was o tym, że fani Beyond Good & Evil zmęczeni wielomiesięcznym oczekiwaniem na decyzję w sprawie kontynuacji w/w gry, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przerwać tę stagnację. Zorganizowali zbiórkę podpisów pod petycją do UbiSoftu z żądaniami rozpoczęcia prac nad Beyond Good & Evil 2. Nie wiemy, czy to właśnie skutek tej petycji czy nie, ale milczenie w sprawie omawianego sequela przerwał teraz Micheal Ancel (jeden ze współautorów gry).

Beyond Good & Evil 2 jednak w produkcji? - ilustracja #1

Na łamach holenderskiego czasopisma o nazwie Power Unlimited, Ancel przyznał, że Beyond Good & Evil 2 znajdowała się w fazie pre-produkcji, kiedy pojawił się nowy projekt, mianowicie Peter Jackson's King Kong. Twórca powiedział, że scenariusz gry nie został jeszcze ukończony, a na koniec wypowiedzi wyraził optymistyczne przesłanie, skierowane do graczy: „Na Waszym miejscu nie traciłbym nadziei. Nie wiem, jaka będzie następna gra, nad którą będę pracował. Ale na pewno nie będzie to elektroniczna adaptacja filmu”.

Cóż, czekamy z niecierpliwością i wciąż nie tracimy nadziei…