Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2016, 12:00

autor: Entelarmer

Grandia III ukaże się na PlayStation 4?

Amerykańska agencja ESRB zamieściła wpis gry Grandia III w wersji na konsolę PlayStation 4. Tymczasem trzecia odsłona wiekowej serii jRPG pojawiła się w oficjalnym sklepie PlayStation jako produkcja na... PlayStation 3.

Organizacje ratingowe z założenia mają informować o zawartości wydanych gier, ale zdarza się, że są źródłem informacji o nadchodzących produkcjach. Tak było w przypadku Borderlands: The Handsome Collection, ujawnionej przez australijską agencję zajmującą się klasyfikacją gier. Tak było też w przypadku pecetowego wydania Quantum Break, o którym dowiedzieliśmy się dzięki brazylijskiej organizacji. Stąd też najnowsza tego typu informacja zdaje się co najmniej prawdopodobna. Na stronie amerykańskiej agencji ESRB znalazł się bowiem wpis poświęcony grze Grandia III – trzeciej odsłonie niegdyś znanej serii jRPG – na konsolę PlayStation 4. Co ciekawe, niedługo po tym Grandia III rzeczywiście pojawiła się w sklepie PlayStation Store, tyle że jako tytuł na PS3 (podziękowania dla serwisu Gematsu). Można by więc uznać to za pomyłkę ESRB (na stronie nie ma informacji o wydaniu na PS3), choć nie wydaje się to zbytnio prawdopodobne. Jak jest w istocie, zapewne przekonamy się najbliższym czasie.

Po dziesięciu latach od premiery trzecia Grandia debiutuje na PlayStation 3 (4?). - Grandia III ukaże się na PlayStation 4? - wiadomość - 2016-07-20
Po dziesięciu latach od premiery trzecia Grandia debiutuje na PlayStation 3 (4?).

Grandia to seria gier jRPG rozpoczęta na konsoli Sega Saturn w 1997 roku, która 2 lata później pojawiła się na PlayStation. Pierwsza część została ciepło przyjęta przez recenzentów, a choć kolejne doczekały się nieco gorszych ocen, cykl zdołał przyciągnąć wielu graczy, m.in. za sprawą unikatowego systemu walki. Ostatnia pełnoprawna odsłona serii zadebiutowała ponad 10 lat temu na PlayStation 2. Natomiast jedynka zdążyła się ukazać na trzecią generację konsol firmy Sony w ramach usługi PSone Classics, a dwójka wyszła na PC w formie tzw. Annivesary Edition w 2015 roku. Natomiast MMORPG o tytule Grandia Online zakończyło żywot w 2012 roku, po becie rozpoczętej trzy lata wcześniej.