Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2016, 12:25

autor: Góral

Quantum Break ukaże się na komputerach PC?

W bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawił się wpis dotyczący Quantum Break. Obok wersji na Xboksa One, widnieje tam też wzmianka o edycji przeznaczonej na komputery PC.

W Quantum Break podczas walki będziemy używać nie tylko broni palnej, ale także zdolności manipulowania czasem. - Quantum Break ukaże się na komputerach PC? - wiadomość - 2016-01-26
W Quantum Break podczas walki będziemy używać nie tylko broni palnej, ale także zdolności manipulowania czasem.

To jeszcze nic pewnego, ale niewykluczone, że zmierzające na Xboksa One Quantum Break ukaże się także na komputerach osobistych. Źródłem doniesień (dzięki, AllGamesBeta) jest brazylijska organizacja przyznająca kategorie wiekowe grom wideo. Na karcie produkcji (screen potwierdzający znajdziecie poniżej, gdyby usunięto rzeczony wpis) studia Remedy Entertainment, pojawił się bowiem odpowiedni zapis dotyczący wersji PC. Jak to jednak bywa w takich przypadkach, oficjalnego komunikatu ze strony firmy Microsoft, wydawcy projektu, na razie nie ma, więc mogła po prostu zajść pomyłka. Z drugiej strony, koncern cały czas inwestuje w PC-towe wersje konsolowych produkcji. W przyszłości komputerowcy mają otrzymać chociażby Halo Wars 2, Gears of War: Ultimate Edition czy też Recore, więc pojawienie się w tym zestawieniu Quantum Break nie byłoby wcale takie zaskakujące.

Quantum Break na PC-tach / Źródło: portal.mj.gov.br - Quantum Break ukaże się na komputerach PC? - wiadomość - 2016-01-26
Quantum Break na PC-tach / Źródło: portal.mj.gov.br
Quantum Break ukaże się na komputerach PC? - ilustracja #3

Quantum Break to trzecioosobowa gra akcji tworzona przez studio Remedy Entertainment, znane z takich produkcji jak Max Payne i Alan Wake. Podczas zabawy wcielimy się w Jacka Joyce’a – jednego z kilku naukowców, którzy podczas badań nad możliwościami podróży w czasie doprowadzili do wypadku zagrażającemu światu. Przy okazji zdobyli oni moce pozwalające na manipulowanie czasem, ale jeden z nich zamierza wykorzystać je w niecnych celach.

Produkcja będzie ściśle powiązana z serialem, na którego przebieg będziemy wpływać poprzez grę. Do roli Jacka Joyce’a zatrudniono Shawna Ashmore’a, znanego chociażby z roli Icemana w filmach z serii X-Men.