Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Kingdom Hearts (PS2)

Kingdom Hearts PS2

Niegdyś była sobie gra imieniem Zelda. Okazała się piękna i zapamiętano ja na zawsze. W końcu twórcy nie mniej ujmującej serii Final Fantasy połączyli swój świat z uniwersum Disneya wzorując się w wielu elementach na Zeldzie właśnie.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Kingdom Hearts (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

16września2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Młody chłopak o imieniu Sora marzy wraz z przyjaciółmi o zobaczeniu innych światów. Mieszkają oni na małej wyspie i żaden z nich nie widział a raczej nie pamięta jak wyglądają inne krainy. Wyruszają, więc na tratwie w ocean zostają wciągnięci przez burze w dziwny, bajkowy świat. Przemierzając ten świat zaczną odkrywać, że w nim znaleźli się także jego przyjaciele. Musi do nich dotrzeć. Przygoda zaniesie ich w naprawdę dalekie zakątki tej krainy. Kraina to niezwykła, bo inaczej nie można powiedzieć o takiej, skoro sam Kaczor Donald jest w niej nadwornym czarodziejem, a Goofy - słynnym kapitanem! Jakby tego było mało, w samej grze znajdziecie ponad 100 (!) postaci z wszystkich ważniejszych filmów Disneya. To nie wszystko - ten koktajl nie byłby tak wspaniały, gdyby nie obecność postaci z gier Squaresoftu, głównie z serii Final Fantasy. Cloud i Aeris z Final Fantasy 7, Selphie z FF8, Tidus i Wakka z FF10 - oni tu są! Śmieszne dialogi, dobrze opowiedziana historia i cechy charakterystyczne dla obu światów - to znaki firmowe tej gry. Sama walka nie jest turowa, lecz odbywa się w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie nadaje grze dynamiki i odsuwa ja od systemu gry RPG w stronę połączonych: akcji i przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 318 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kingdom Hearts

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci

Brucevsky Ekspert 23 października 2014

Kingdom Hearts to magiczna, dla wielu bardzo sentymentalna podróż. Nawet dzisiaj warto ją odbyć.

8.0
Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10
Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10

wiadomość7 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mamy sporo informacji powiązanych z firmą Square Enix, która została pozwana do sądu, ma problemy z hakerami i szykuje kilka nowych projektów.

Wieści ze świata (Crysis 2, Just Cause 2, Yakuza 4) 25/03/10
Wieści ze świata (Crysis 2, Just Cause 2, Yakuza 4) 25/03/10

wiadomość25 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o problemach scenarzysty Crysis 2, łatce 3.3.3. do World of Warcraft, nowościach w becie Blur, trzeciej odsłonie Kingdom Hearts, a także sprzedaży Yakuza 4. Zapraszamy do lektury.

Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix
Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix

wiadomość23 kwietnia 2009

Firma Square-Enix opublikowała podsumowanie wyników sprzedaży swoich trzech najważniejszych marek. Dotyczą one łącznie wszystkich wydanych gier w ramach danego tytułu. Liczby są naprawdę imponujące i na pewno robią spore wrażenie. Najpotężniejszy produkt japońskiego koncernu, czyli pozycje z serii Final Fantasy, w sumie znalazły już przeszło 85 milionów nabywców na całym świecie.

Surfer Girl znowu nadaje

wiadomość12 listopada 2007

Nikt nie wie kim jest tajemnicza Surfer Girl, jednakże informacje lub też jak ktoś woli plotki pojawiające się na jej blogu, są jednymi z najliczniej i najgoręcej komentowanych w branży gier video. Tym razem autorka dostarcza nam kolejnych ciekawych danych na temat nowo powstających produkcji, choć jak zwykle doniesienia te należy traktować ze sporym dystansem. Oto kilka wybranych pozycji.

Square Enix zapowiada trzy nowe produkcje z serii Kingdom Hearts
Square Enix zapowiada trzy nowe produkcje z serii Kingdom Hearts

wiadomość20 września 2007

Wczoraj informowaliśmy, że podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show doskonale znana miłośnikom jRPG firma Square Enix zapowie aż trzy produkcje z serii Kingdom Hearts. Jak się okazało, niestety żadna z nich nie będzie wyczekiwaną trzecią częścią zapoczątkowanej na PS2 sagi łączącej w sobie disnejowskie światy i postaci z serii Final Fantasy.