Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2010, 12:37

Wieści ze świata (Crysis 2, Just Cause 2, Yakuza 4) 25/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o problemach scenarzysty Crysis 2, łatce 3.3.3. do World of Warcraft, nowościach w becie Blur, trzeciej odsłonie Kingdom Hearts, a także sprzedaży Yakuza 4. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o problemach scenarzysty Crysis 2, łatce 3.3.3. do World of Warcraft, nowościach w becie Blur, trzeciej odsłonie Kingdom Hearts, a także sprzedaży Yakuza 4. Zapraszamy do lektury.

Crysis 2

Peter Watts, kanadyjski autor science fiction nadzorujący prace nad scenariuszem Crysis 2, został uznany winnym stawiania oporu oficerowi amerykańskiej straży granicznej. 52-letniemu autorowi grożą nawet dwa lata więzienia. Wyrok zostanie ogłoszony 26 kwietnia. Szczegóły zdarzenia nie są znane, choć wiadomo, że miało ono miejsce najprawdopodobniej w grudniu ubiegłego roku. Crysis 2 ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

World of Warcraft

Blizzard udostępnił nową łatkę do gry MMO World of Warcraft. Patch o numerze 3.3.3 wprowadza m.in. system „Random Battleground”, odpowiedzialny rozdzielanie bonusowych nagród w walkach PvP. Pełną listę zmian i poprawek znajdziecie pod tym adresem.

Planet MiniGolf

Wiosną do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Network trafi nowa gra studia ZEN, producenta ZEN Pinball. W Planet MiniGolf zawartych zostanie 140 pól do minigolfa, kilka trybów rozgrywki single player oraz multiplayer, a także edytor umożliwiający tworzenie oraz dzielenie się własnymi polami z graczami z całego świata. Produkcja będzie oferować wsparcie dla kontrolera PlayStation Move.

Wieści ze świata (Crysis 2, Just Cause 2, Yakuza 4) 25/03/10 - ilustracja #1

Blur

Beta gry wyścigowej Blur doczekała się kilku zmian. Studio Bizarre Creations zwiększyło poziom doświadczenia do 15, oddało do dyspozycji graczy dwa nowe samochody (Corvette ZR1, Koenigsegg CCX-R), dwie modyfikacje, a także zestaw dodatkowych wyzwań. Firma naniosła również na grę szereg poprawek podnoszących jakość sieciowych rozgrywek. Pełna wersja Blur zadebiutuje 28 maja i będzie dostępna na Xboksie 360, PlayStation 3 i PC.

Doom II

Legendarny Doom II w wersji na Xboksa 360 nie został skasowany, twierdzi Pete Hines z firmy Bethesda Softworks, wydawcy gry. Dzieło, które miało pierwotnie trafić do oferty Xbox Live Arcade w ubiegłym roku, ciągle znajduje się w produkcji.

Kingdom Hearts III

Tetsuya Nomura, główny producent marki Kingdom Hearts, oznajmił, że w produkcji znajduje się trzecia część serii. Póki co wiemy tylko tyle, że w grze zawartych zostanie kilku głównych bohaterów, a wprowadzenie KHIII do sklepów będzie w pełni uzależnione od postępu prac nad Final Fantasy XIII Versus. Nomura oświadczył również, że trzecia odsłona produkcji łączącej w sobie światy wymyślone przez Square Enix, a także uniwersa Disney’a, nie zakończy historii Sory. Czekamy na kolejne wieści. Poprzednia część, Kingdom Hearts II, została wydana w 2006 roku na PlayStation 2.

PSP

Minęło właśnie 5 lat od kiedy Sony wprowadziło konsolę PSP do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu platforma znalazła w USA ponad 17 milionów nabywców.

Just Cause 2

Twórcy Just Cause 2 ze szwedzkiego studia Avalanche, zamieścili w grze ukryte odwołanie do popularnego serialu Lost (pol. Zagubieni). Mianowicie, Rico bierze udział w katastrofie lotniczej nad jedną z północnozachodnich wysp, po czym może natrafić na ukryty w dżungli właz do tajemniczego bunkra. Całość została udokumentowana nagraniem zamieszczonych na Youtubie.

Wieści ze świata (Crysis 2, Just Cause 2, Yakuza 4) 25/03/10 - ilustracja #2

Yakuza 4

Yakuza 4 dostępna wyłącznie na PlayStation 3 sprzedała się w pierwszym tygodniu obecności na japońskim rynku w 384 tysiącach egzemplarzy. Jest to wynik o 84 tysiące lepszy, aniżeli w przypadku Yakuza 3, która debiutowała w Japonii rok temu (w Europie jest dostępna od kilku tygodni).

Blizzard

Firma Blizzard została ogłoszona oficjalnym sponsorem SCI-FI LONDON – londyńskiego święta miłośników filmów sci-fi i fantasy, które odbędzie się w terminie 28 kwietnia – 3 maja bieżącego roku. W trakcie imprezy Blizzard przeprowadzi specjalny pokaz gry strategicznej StarCraft II.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Blur

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Iron Man 2 - przeciwnicy i destrukcja

The Secret World

Owoce Morza - piksele w transformacji video magazyn

Gramy w StarCraft II - Protoss Gramy!

Call of Duty: Modern Warfare 2 - Stimulus DLC

Mount & Blade: Warband - single player

Prison Break: The Conspiracy - gameplay

Red Dead Redemption - Dżentelmeni i włóczędzy

gry