Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2009, 10:30

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Gibson przegrywa batalię sądową, BioWare z nowym studiem, nowe ceny pierwszego Rock Band, sprzedaż Killzone 2 i Yakuza 3, miliard pojedynków w Halo 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Gibson przegrywa batalię sądową, BioWare z nowym studiem, nowe ceny pierwszego Rock Band, sprzedaż Killzone 2 i Yakuza 3, miliard pojedynków w Halo 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Guitar Hero

Słynna firma Gibson, zajmująca się od lat produkcją różnorakiego sprzętu muzycznego, przegrała proces sądowy, wszczęty przez nią samą przeciwko twórcom i wydawcy cyklu Guitar Hero – firmom Harmonix oraz Activision. Pretensje o to, jakoby instrumenty dołączone do gier wydawały dźwięki takie jak imitacje gitar, do których patent posiada Gibson , okazały się bezpodstawne. W uzasadnieniu sąd napisał, że ciężko uznać, by wydawanie standardowych, jednostajnych dźwięków wynikających z wciskania przycisków uznać za muzykę. Przypominamy, że jeszcze niedawno Gibson oraz Activision współpracowały przy produkcji instrumentów do gier z cyklu GH. Umowa została zerwana po pretensjach producenta gitar związanych z omówionym wyżej patentem.

BioWare

Firma BioWare, nabyta w ostatnim czasie przez koncern Electronic Arts, zdecydowała się na otwarcie nowego wewnętrznego studia deweloperskiego. Na jego siedzibę wybrano aktualne miejsce pracy oddziału EA Montreal. Kanadyjskie studio zostało zaangażowane w prace nad drugą odsłoną cyklu Mass Effect oraz produkcję cRPG o tytule Dragon Age: Origins.

Killzone 2

W związku ze światową premierą hitowego Killzone 2, firma InBox Digital przygotowała przy współpracy z Sony Computer Entertainment UK przeglądarkową grę bazującą na słynnej serii autorstwa Guerilla Games. Aby zagrać w tę zręcznościową strzelaninę, należy udać się na łamy poświęconego jej oficjalnego serwisu.

Ninja Gaiden 2

Dodatek do chodzonej bijatyki Ninja Gaiden 2 zatytułowany Mission Mode jest obecnie dostępny w ramach Xbox Live Marketplace za cenę o 33% niższą niż do tej pory i kosztuje jedynie 560 punktów MS. Z promocji, związanej z inicjatywą Xbox Live Deal of the Week, mogą aktualnie skorzystać wyłącznie posiadacze złotego abonamentu Xbox Live. Właściciele srebrnego muszą poczekać do przyszłego tygodnia.

Rock Band

Koncern Electronic Arts potwierdził, że dostępne na europejskim rynku zestawy pierwszego Rock Band otrzymają już wkrótce nowe, niższe ceny. Gra z perkusją będzie kosztować 49,99 funtów (267 złotych), edycja z gitarą 39,99 funtów (213 złotych), z kolei za pełny zestaw zapłacimy 89,99 funtów (około 480 złotych). Nowe ceny obowiązywać będą od marca i kwietnia w zależności od wersji i debiutu drugiej odsłony cyklu. Ta, gdy tylko trafi do sklepów, będzie kosztować odpowiednio 119,99 funtów (PlayStation 3, Xbox 360 – około 640 złotych) oraz 109,99 funtów (PlayStation 2, Wii – około 590 złotych).

Red Mile Entertainment

Firma Red Mile Entertainment, borykająca się w ostatnim czasie z wielkimi kłopotami finansowymi, weszła w posiadanie pełnych praw wydawniczych do gry Heroes Over Europe. Jeszcze niedawno dzieliła je z koncernem Atari. Firma zadeklarowała się do zapłaty za nie w chwili podpisania oficjalnego porozumienia oraz uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości uzależnionej od wyników sprzedaży gry, powstającej na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Killzone 2

Z nieoficjalnych informacji serwisu VGChartz.com wynika, że Killzone 2, najnowszy hit na platformę PlayStation 3, sprzedał się w pierwszym tygodniu obecności na światowym rynku gier w nakładzie 750 tysięcy egzemplarzy. Czekamy na weryfikację tych wieści przez wydawcę dzieła, firmę Sony Computer Entertainment.

Yakuza 3

Yakuza 3, kolejna odsłona kultowej epopei o wojnie japońskich gangów przeznaczona tym razem na PlayStation 3, sprzedała się w pierwszym tygodniu obecności w Japonii w liczbie 300 tysięcy egzemplarzy.

Halo 3

Halo 3, produkcja wydana pod koniec 2007 roku, cieszy się nieustającą popularnością. Właśnie dowiedzieliśmy się, że miłośnicy internetowych pojedynków spod znaku Bungie rozegrali miliardowy mecz w trybie sieciowego multiplayera. Szczerze gratulujemy.

Dexter

Przesunięto premierę gry Dexter na iPhone’a, przygodówki bazującej na popularnym serialu z Michaelem C. Hallem w roli głównej. Nowy termin został wyznaczony na lato bieżącego roku. Produkt zostanie również wydany w wersji na komputery osobiste.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Blood Bowl

ArmA 2: Armed Assault 2

Trivial Pursuit

Steal Princess

Valkyrie Profile: Covenant of the Plume

MadWorld

Codename: Panzers - Zimna Wojna

BattleForge

Cities XL

MLB '09: The Show PS3

MLB '09: The Show PSP

ArmA 2: Armed Assault 2 PS3

ArmA 2: Armed Assault 2 X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Codename: Panzers - Zimna Wojna

The Lord of the Rings: Conquest

Skate 2

Spore: Kosmiczne przygody

Stoked

Tom Clancy's H.A.W.X.

Warhammer 40,000: Dawn of War II Gramy!

World in Conflict: Soviet Assault

gry