Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3X360WiiPS2
Okładka Trivial Pursuit (X360)

Trivial Pursuit

Trivial Pursuit to przygotowana przez zespół deweloperski studia EA Montreal gra towarzyska, stanowiąca konsolową adaptację popularnej planszówki. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę o świecie odpowiadając na pytania quizu.

Towarzyskie | quiz

Okładka Trivial Pursuit (X360)

data premiery gry:

10mar2009

PS3 X360 Wii PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

EA Montreal przygotowało wirtualną edycję popularnej w Kanadzie gry planszowej, która sprawdza naszą wiedzę o otaczającym świecie. Wymyślona pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, została przeniesiona do świata konsol wraz ze wszystkimi swoimi cechami.

Autorzy przygotowali trzy tryby rozgrywki. W Classic możemy zagrać według reguł występujących w planszówce. W Clear The Board pojedyncza osoba dostaje szansę sprawdzenia swojej wiedzy, natomiast Facts&Friends jest skierowany do zabawy w większym gronie. W każdym z wyżej wymienionych trybów na uczestników czekają liczne pytania z geografii, rozrywki, sportu, historii, sztuki, literatury i nauki. Dodatkowo pytania przybierają jedną z sześciu form, od tych zamkniętych z kilkoma odpowiedziami do wyboru, po zagadki dotyczące konkretnych miejsc, które gracz musi wskazać na mapie.

Graficznie Trivial Pursuit nie wyróżnia się niczym od innych pozycji z gatunku gier-quizów. Twórcy starali się przedstawić czytelnie wszystkie pytania i nie zastosowali szczególnych efektów, które mogłyby rozpraszać w udzielaniu odpowiedzi na zadane pytania. Dzięki temu pozycja wygląda estetycznie, a grający mogą skupić się tylko na celu zabawy. Autorzy zastosowali się do wypracowanego przez lata systemu i powtórzyli nawet ustalony wcześniej system podziałów na kategorię oznaczany kolorami.

Wersje na X360 i Playstation 3 otrzymały do ściągnięcia dodatkowy Movie Pack. W edycjach na pozostałe konsole dodatek został wrzucony od razu do podstawek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Trivial Pursuit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS3
X360
Wii
PS2