Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360
Okładka Scene It? Lights, Camera, Action (X360)

Scene It? Lights, Camera, Action X360

Scene It? Lights, Camera, Action to produkcja typu party-game. Wcielamy się w nią w rolę uczestnika teleturnieju, w którym testowana jest nasza znajomość filmów. Grę opracowała firma Screenlife Games, a jej wydawcą został Microsoft.

Towarzyskie | quiz | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Scene It? Lights, Camera, Action (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

6listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scene It? Lights, Camera, Action to produkcja swoją konwencją przypominająca teleturniej. Jest bardzo podobna do popularnej gry na PS2 Buzz!, która z pewnością była inspiracją dla twórców Scene it?. Podobnie jak w tytule od Sony, tutaj również otrzymujemy cztery specjalne kontrolery , przy pomocy których możemy zgłaszać swoje odpowiedzi.

Rozgrywka polega na tym, że gra serwuje nam po kolei pytania, które dotyczą wiedzy o filmie. Jeśli znamy odpowiedź, przyciskamy największy przycisk na kontrolerze, po czym wybieramy jedną z czterech dostępnych opcji przy pomocy jednego z czterech kolorowych, mniejszych przycisków. Zasady są tak proste, że nawet osoby dotychczas stroniące od grania, błyskawicznie pojmują reguły i mogą bez problemu rywalizować nawet z doświadczonymi graczami. Takie zresztą było założenie Microsoftu – stworzyć grę rodzinną i zachęcić do grania osoby niemające dotąd nic wspólnego z tym rodzajem rozrywki. Trzeba podkreślić, że kontrolery dołączone do Scene it? Lights, Camera, Action są bezprzewodowe.

Pytań jest w sumie ponad 1800, a dodatkowe można ściągać za pośrednictwem Xbox Live, więc na małą różnorodność nikt nie powinien narzekać. Czasami trzeba wykazać się konkretną wiedzą o filmie (na przykład, kto był reżyserem danego obrazu), inne pytania premiują spostrzegawczość (pokazywany jest fragment filmu i na koniec musimy powiedzieć, jakiego koloru koszulkę miał główny bohater albo ile jabłek leżało na stole). Pytania zostały wzbogacone materiałem zdjęciowym oraz filmowym (ponad 120-minutowym).

Warto dodać, że Scene It? nie zadebiutowało na konsoli Microsoftu. Jako pierwsza grę o tym samym tytule wydała firma Screenlife. Miała ona postać gry planszowej z pytaniami zamieszczonymi na kartach oraz na płycie DVD, która była dołączona do zestawu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Scene It? Lights, Camera, Action

Klasyfikacja PEGI Scene It? Lights, Camera, Action

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Microsoft ujawnia line-up na E3

wiadomość13 czerwca 2008

Choć tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo nie będą cieszyły się raczej takim zainteresowaniem jak jeszcze przed kilkoma laty, nie znaczy to, że w dniach 15-17 lipca w Los Angeles nie będzie ciekawie. Koncern Microsoft ujawnił właśnie listę produktów, które zaprezentuje widzom na swoim stoisku w słynnej hali Convention Center.

Demonstracja Scene It? Lights, Camera, Action trafiła do oferty Xbox Live Marketplace

wiadomość27 października 2007

Cykl interaktywnych teleturniejów opatrzonych tytułem Buzz! osiągnął wielki sukces, zdobywając wielu fanów wśród posiadaczy konsoli PlayStation 2. Jego odpowiednikiem w przypadku Xboksa 360 ma być Scene It?. Premiera pozycji zapowiadana jest co prawda dopiero w połowie listopada, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w próbkę, udostępnioną poprzez Xbox Live Marketplace.

Zapowiedziano grę Scene It? Lights, Camera, Action
Zapowiedziano grę Scene It? Lights, Camera, Action

wiadomość11 lipca 2007

Niedawno pisaliśmy o tym, że Microsoft pragnie zmienić nieco wizerunek Xboksa 360 jako konsoli dla hardcore’owych graczy i dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Niewątpliwie podstawowym elementem tej strategii jest wydawanie produkcji przeznaczonych do rodzinnej rozrywki. Jedną z nich jest gra Scene It? Lights, Camera, Action.