Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Heroes Over Europe (PC)

Heroes Over Europe

Gra lotnicza odtwarzająca walki powietrzne w czasach II wojny światowej.

Zręcznościowe | FPP | wojenne | multiplayer

Okładka Heroes Over Europe (PC)

data premiery gry:

15wrz2009

PS3 X360

18wrz2009

PC

Heroes Over Europe jest kontynuacją drugowojennej gry zręcznościowej skupiającej się na walkach powietrznych - Heroes of the Pacific - wydanej w 2005 roku na PC oraz konsolach Xbox i PS2. Obydwie gry przygotowało studio Transmission Games, znane wcześniej jako IR Gurus.

Jak sam tytuł wskazuje tym razem z wybrzeży Pacyfiku przenosimy się do samego centrum konfliktu, czyli Europy. Podczas kampanii musimy wykonać szereg misji nawiązujących do znanych bitew drugiej wojny światowej - począwszy od ataku na Londyn a skończywszy na upadku Berlina w 1945 roku. W tym czasie pokierujemy losami trójki pilotów stojących po stronie Aliantów. W grze dostępny jest jedynie widok zza jednej z wielu dostępnych maszyn, do których dostęp otrzymujemy za wykonywanie misji oraz wypełnianie celów dodatkowych. Wśród samolotów znalazły się między innymi Bf 109, Fw 190, Ju 87 Stuka, P 51, Spitfire oraz Hurricane. Podczas kampanii nie brakuje zarówno powietrznych starć, jak i zadań skupiających się na niszczeniu celów naziemnych, nawodnych czy osłanianiu sojuszniczych bombowców. Podczas walki można korzystać z tak zwanego Mistrzowskiego strzału, umożliwiającego dokładne wymierzenie w najbardziej newralgiczne punkty wrogich samolotów.

Poza kampanią dla jednego gracza twórcy udostępnili nam kilka zróżnicowanych i ciekawych trybów rozgrywki. Nie zabrakło także możliwości sprawdzenia się w walce z innymi graczami. Jednocześnie w takiej potyczce może wziąć udział szesnaście osób.

Z pewnością mocną stroną Heroes Over Europe jest oprawa graficzna. Zresztą specjalnie z myślą o tej produkcji twórcy opracowali zupełnie nowy silnik. Świetne wrażenie robią nie tylko same samoloty, ale także otoczenie, a zwłaszcza niebo. Na uwagę zasługuje też fakt, że miasta, nad którymi walki się toczą (na przykład Berlin, czy Londyn) zostały bardzo dokładnie przeniesione do świata gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Heroes Over Europe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Heroes Over Europe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP/Vista

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Premiery gier w Polsce (21-27 września)
Premiery gier w Polsce (21-27 września)

wiadomość28 września 2009

Miniony tydzień upłynął raczej pod znakiem reedycji niż wysypu nowych produktów, co nie znaczy jednak, że na polskim rynku nie mieliśmy do czynienia z ciekawymi premierami. Do sklepów trafiły m.in. Aion oraz Halo ODST.

Ubisoft nowym wydawcą symulatora Heroes Over Europe
Ubisoft nowym wydawcą symulatora Heroes Over Europe

wiadomość3 lipca 2009

Nowym wydawcą symulatora lotniczego Heroes Over Europe został francuski Ubisoft. Koncern przejął tym samym zadania należące do tej pory do firm Red Mile Entertainment oraz Atari, współfinansującej przez pewien czas deweloping dzieła studia Transmission. Poznaliśmy w ten sposób także oficjalną datę światowego debiutu gry. Mianowicie, trafi ona do sklepów we wrześniu bieżącego roku.

Prezes Red Mile Entertainment rezygnuje ze stanowiska

wiadomość6 kwietnia 2009

Firma Red Mile Entertainment ma kolejny orzech do zgryzienia. Po kłopotach finansowych przyszła pora na problemy kadrowe. Z pracy w firmie zrezygnował bowiem dotychczasowych prezes, Chester Aldridge.

Kłopoty wydawcy Sin City i Heroes over Europe

wiadomość18 lutego 2009

Problemy finansowe Red Mile Entertainment mogą znacznie opóźnić wydanie dwóch ciekawie zapowiadających się tytułów, nad którymi firma pracuje w ostatnim czasie. Premiery Sin City i Heroes Over Europe zostały znacznie przesunięte w czasie.

Heroes Over Europe zalicza opóźnienie
Heroes Over Europe zalicza opóźnienie

wiadomość26 sierpnia 2008

Zręcznościowe pozycje lotnicze nie cieszą się wielkim szacunkiem ze strony znawców gatunku. Dla przeciętnych graczy mogą być jednak interesującym przystankiem na drodze do poznania prawdziwych symulatorów. Na miano takiego ma szanse zasłużyć także Heroes Over Europe. Nie stanie się to jednak wcześniej niż na początku 2009 roku.

PC
PS3
X360