Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3WiiX360XBOX
Okładka Blazing Angels: Squadrons of WWII (PC)
OkładkaBlazing Angels: Squadrons of WWII (PC)

Blazing Angels: Squadrons of WWII

Blazing Angels: Squadron of WWII to symulator lotu o wybitnie zręcznościowym charakterze. Gracz wciela się tu w rolę pilota, który wykonuje szereg misji w czasie II Wojny Światowej, poczynając od słynnej Bitwy o Anglię, na bombardowaniu Berlina kończąc.

Zręcznościowe | II wojna światowa | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blazing Angels: Squadrons of WWII Premiera

23mar2006

XBOX X360

28mar2006

PC

23lut2007

PS3

23mar2007

Wii

Gry podobne do Blazing Angels: Squadrons of WWII

IL-2 Sturmovik

Heroes Over Europe

Pacific Fighters

Blazing Angels: Squadron of WWII to symulator lotu o wybitnie zręcznościowym charakterze. Początkowo przygotowywany był z myślą o posiadaczach konsol Xbox i Xbox 360, lecz w trakcie produkcji zdecydowano się stworzyć także inne wersje. Gracz wciela się tu w rolę pilota, który wykonuje szereg misji w czasie II wojny światowej, poczynając od słynnej Bitwy o Anglię, na bombardowaniu Berlina kończąc.

Do wyboru jest aż 45 myśliwców, najsłynniejszych maszyn II wojny światowej, którymi dysponowali Anglicy, Amerykanie, Niemcy i Japończycy. Każdy model został dokładnie odwzorowany, aby jak najwierniej pokrywał się z faktycznie istniejącymi samolotami. Oprócz perspektywy trzeciej osoby, program oferuje również widok z kokpitu. W obu przypadkach na ekranie widzimy celownik, który pomaga lepiej skupić się na celu i uniknąć niepotrzebnej straty amunicji. W walce przydaje się także umieszczony w prawym, górnym rogu radar, określający pozycję maszyn wroga względem naszego samolotu.

Mimo zręcznościowego podejścia do tematu potyczek powietrznych (gra przypomina bardziej typową strzelaninę, niż symulator z prawdziwego zdarzenia), autorom udało się zaimplementować element taktyczny, polegający na wydawaniu rozkazów skrzydłowym, walczącym po naszej stronie. Co prawda ograniczają się one do prostych komend polegających na wskazaniu celu, lub wezwania o pomoc, ale znakomicie spełniają swe zadania, zwłaszcza jeśli w powietrzu pojawia się przytłaczająca liczba przeciwników. Oczywiście w trakcie zmagań nieuniknione są sytuacje krytyczne, związane z podziurawieniem kadłuba. Autorzy postanowili wprowadzić możliwość naprawy samolotu w locie, dzięki czemu rozgrywka staje się nieco łatwiejsza. Aby pomyślnie przywrócić energię, należy niezwykle szybko wykonać odpowiednią sekwencję ruchów.

Blazing Angels: Squadron of WWII stawia na widowiskową oprawę wizualną. W trakcie misji na niebie pojawia się mnóstwo samolotów, które w efektownych eksplozjach i chmurach dymu kończą swój żywot. Dopełnieniem graficznej ekstazy jest świetne udźwiękowienie, pompujące adrenalinę w żyły gracza z każdym przejmującym świstem nurkujących myśliwców i terkotem karabinów maszynowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 485 głosów czytelników.

Blazing Angels: Squadrons of WWII cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Blazing Angels: Squadrons of WWII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Blazing Angels: Squadrons of WWII Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
XBOX
X360
PC
PS3
Wii