Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCX360WiiXBOX
Okładka Blazing Angels: Squadrons of WWII (PS3)

Blazing Angels: Squadrons of WWII

Blazing Angels: Squadron of WWII to symulator lotu o wybitnie zręcznościowym charakterze. Gracz wciela się tu w rolę pilota, który wykonuje szereg misji w czasie II Wojny Światowej, poczynając od słynnej Bitwy o Anglię, na bombardowaniu Berlina kończąc.

Zręcznościowe | II wojna światowa | samoloty

Okładka Blazing Angels: Squadrons of WWII (PS3)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

23mar2006

XBOX X360

28mar2006

PC

23lut2007

PS3

23mar2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blazing Angels: Squadron of WWII to symulator lotu o wybitnie zręcznościowym charakterze. Początkowo przygotowywany był z myślą o posiadaczach konsol Xbox i Xbox 360, lecz w trakcie produkcji zdecydowano się stworzyć także inne wersje. Gracz wciela się tu w rolę pilota, który wykonuje szereg misji w czasie II wojny światowej, poczynając od słynnej Bitwy o Anglię, na bombardowaniu Berlina kończąc.

Do wyboru jest aż 45 myśliwców, najsłynniejszych maszyn II wojny światowej, którymi dysponowali Anglicy, Amerykanie, Niemcy i Japończycy. Każdy model został dokładnie odwzorowany, aby jak najwierniej pokrywał się z faktycznie istniejącymi samolotami. Oprócz perspektywy trzeciej osoby, program oferuje również widok z kokpitu. W obu przypadkach na ekranie widzimy celownik, który pomaga lepiej skupić się na celu i uniknąć niepotrzebnej straty amunicji. W walce przydaje się także umieszczony w prawym, górnym rogu radar, określający pozycję maszyn wroga względem naszego samolotu.

Mimo zręcznościowego podejścia do tematu potyczek powietrznych (gra przypomina bardziej typową strzelaninę, niż symulator z prawdziwego zdarzenia), autorom udało się zaimplementować element taktyczny, polegający na wydawaniu rozkazów skrzydłowym, walczącym po naszej stronie. Co prawda ograniczają się one do prostych komend polegających na wskazaniu celu, lub wezwania o pomoc, ale znakomicie spełniają swe zadania, zwłaszcza jeśli w powietrzu pojawia się przytłaczająca liczba przeciwników. Oczywiście w trakcie zmagań nieuniknione są sytuacje krytyczne, związane z podziurawieniem kadłuba. Autorzy postanowili wprowadzić możliwość naprawy samolotu w locie, dzięki czemu rozgrywka staje się nieco łatwiejsza. Aby pomyślnie przywrócić energię, należy niezwykle szybko wykonać odpowiednią sekwencję ruchów.

Blazing Angels: Squadron of WWII stawia na widowiskową oprawę wizualną. W trakcie misji na niebie pojawia się mnóstwo samolotów, które w efektownych eksplozjach i chmurach dymu kończą swój żywot. Dopełnieniem graficznej ekstazy jest świetne udźwiękowienie, pompujące adrenalinę w żyły gracza z każdym przejmującym świstem nurkujących myśliwców i terkotem karabinów maszynowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 485 głosów czytelników.

Gry podobne do Blazing Angels: Squadrons of WWII

Klasyfikacja PEGI Blazing Angels: Squadrons of WWII

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blazing Angels: Squadrons of WWII

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
Blazing Angels: Squadrons of WWII - recenzja gry
Blazing Angels: Squadrons of WWII - recenzja gry

Recenzja 13 czerwca 2006, 11:40

Po ukończeniu wszystkich scenariuszy, możemy wziąć się za inne tryby rozgrywki. Należą do nich: mini-kampania (segmenty polegające na bombardowaniu i walce powietrznej), potyczka z przeważającymi siłami wroga oraz bitwa na śmierć i życie z asami lotnictwa. Ukończenie wszystkich wariantów zabawy dla jednego gracza jest nie lada wyzwaniem. Dla każdego samolotu przygotowano bowiem dwa odrębne scenariusze zręcznościowe, a wszystkich maszyn jest w sumie ponad trzydzieści. Od dwupłatowego Fokkera po odrzutowy Me 262. Jest w czym przebierać.

XBOX
X360
PC
PS3
Wii