Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXBOXPS2
Okładka Secret Weapons Over Normandy (PC)

Secret Weapons Over Normandy

Secret Weapons Over Normandy to efektowna symulacja lotnicza, wyprodukowana przez Lawrence’a Hollanda i zespół deweloperski studia Totally Games. Akcja gry osadzona została w latach 30. i 40.

Symulacje

Okładka Secret Weapons Over Normandy (PC)

data premiery gry:

18lis2003

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Secret Weapons Over Normandy to kolejna pozycja powstała w wyniku współpracy korporacji LucasArts oraz dowodzonego przez Lawrence’a Hollanda studia developerskiego Totally Games. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż wcześniejszymi efektami rzeczonej kooperacji był takie tytuły jak Secret Weapons of the Luftwaffe, Star Wars X-Wing Alliance czy też TIE Fighter.

Warstwa fabularna Secret Weapons Over Normandy przenosi nas do czasów wielonarodowego konfliktu zbrojnego z przełomu lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego stulecia. Rozgrywka podzielona została na ponad trzydzieści rozbudowanych misji, w skład których wchodzi wiele różnorodnych zadań, np. walka manewrowa, bombardowanie, eskortowanie, zwiad, itd.

Akcja gry toczy się na obszarze piętnastu teatrów działań – m.in. Związku Sowieckiego, Europy Zachodniej, Afryki Północnej, Indochin i Oceanu Spokojnego, a do naszej dyspozycji oddanych zostało blisko dwadzieścia samolotów, stanowiących wierne wirtualne odwzorowania autentycznych amerykańskich, brytyjskich, niemieckich i japońskich maszyn latających z tego okresu: P-51 Mustang, P-38 Lightning, Me 163 Komet, itd.

 • Wiernie odwzorowany został nie tylko wygląd, ale również brzmienie silników maszyn z okresu II wojny światowej. W tym celu posłużono się nagraniami odgłosów oryginalnych samolotów.
 • Jako narratorzy swych głosów użyczyli Will Lyman oraz znany japoński aktor Mako (występował w filmie Tora! Tora! Tora!).
 • Tryb multiplayer pozwalający na wspólną zabawę ze znajomymi.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Secret Weapons Over Normandy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Secret Weapons Over Normandy

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Procesor Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 64 MB
 • 2.2 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Secret Weapons Over Normandy - recenzja gry
Secret Weapons Over Normandy - recenzja gry

Recenzja 12 lutego 2004, 12:10

Pierwsze sekundy w powietrzu momentalnie nasuwają pytanie, gdzie podział się kokpit samolotu. Odpowiedź jest prosta – kokpitów nie ma. Samolot widzimy „zza ogona”, w dwóch możliwych rzutach, a dodatkowy widok z kamery to widok ze środka, z perspektywy oczu pilota. Mimo braku kokpitu, na ekranie widzimy namiastki kilku najważniejszych przyrządów ułatwiających orientację w powietrzu, takich jak prędkościomierz, wysokościomierz, czy radar (!), dzięki któremu doskonale widać co dzieje się wokół nas. Cóż, skoro ma być to tajna broń nad Normandią, korzystajmy śmiało z tych niewątpliwych ułatwień. Model lotu samolotu jest wybitnie zręcznościowy i nie ma żadnego odbicia w realiach. Samolot prowadzi się jak po sznurku we wszystkich kierunkach, życia nie zatruwają nam korkociągi czy przeciągnięcia w walce kołowej. A jeśli mowa o walce kołowej, to nasza maszyna ma godną pozazdroszczenia zwrotność, gdyż nawrót o 360 stopni udało mi się zrobić w ciągu sześciu sekund. Dzięki temu dość łatwo zgubić siedzącego nam na ogonie przeciwnika oraz wyszukiwać kręcące się wokół nas wrogie samoloty. Lądowanie, które przeprowadzamy bądź to na koniec misji, bądź to w jej trakcie, w celu ponownego uzbrojenia samolotu, także ułatwiono do granic możliwości – wszyscy, którym drżą dłonie na widok zbliżającej się ziemi, nie muszą nawet lądować, wystarczy że wlecą w odpowiedni symbol obracający się nad lotniskiem. Pozostali mogą spróbować przyziemić, co naprawdę nie jest czynnością skomplikowaną – wystarczy opuścić podwozie, zredukować prędkość i po prostu posadzić samolot na pasie. Zanim przejdę do opisu samych walk powietrznych, kilka ciepłych słów należy się grafice i udźwiękowieniu programu.

PC
PS2
XBOX